Închide meniul

Valerică Găman, prima reacție după retrogradarea Astrei din Liga 1: “Atât am putut!”. Și-a anunțat plecarea și se teme de dispariția clubului!

Iulian Focșăneanu Publicat: 19 mai 2021, 20:53

Comentarii
Valerică Găman, prima reacție după retrogradarea Astrei din Liga 1: Atât am putut!. Și-a anunțat plecarea și se teme de dispariția clubului!

Valerică Găman a reacționat după ce Astra a retrogradat

Aurelian Chițu a marcat în al 6-lea minut și Astra va juca, de sezonul viitor, în Liga 2. Găman i-a anunțat pe conducătorii clubului că nu va mai rămâne la echipă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Valerică Găman, prima reacție după retrogradarea Astrei din Liga 1

Valerică Găman a avut prima reacție după retrogradarea Astrei. La cinci ani după ce a câștigat titul cu giurgiuvenii, jucătorul de 32 de ani nu mai este dispus să rămână și în Liga 2.

Fotbalul ne-a pedepsit. Păcat, a depins de noi să ne salvăm. Viața merge înainte, nu avem ce face, se întâmplă lucruri de acest fel în fotbal. Sperăm ca clubul să continue și să revină după un an. Nu este nicio tragedie.

Probabil atât putem, trebuie să fim realiști. Din păcate atât am putut, nu am reușit să marcăm. Nu mai e nimic de spus

Cert este că au fost multe probleme, nu doar financiare. Pot să spun că am jucat din 3 în 3 zile, ne-a dat puțin mai mult peste cap. Noi jucăm mereu în deplasare, pentru că facem antrenamente la Ploiești. Antrenori, jucători noi veniți târziu. Fotbalul îți dă ceea ce meriți.

Reclamă
Reclamă

Cu siguranță nu voi continua în Liga 2. Am deja câteva contacte, vedem ce îmi va rezerva viitorul. Nu ne gândeam la retrogradare, azi-mâine o să avem o discuție să vedem ce se va întâmpla cu acest club“, a declarat Valerică Găman după Viitorul – Astra Giurgiu 1-0.

Cu cinci înfrângeri la rând în Liga 1, Astra a terminat pe penultimul loc, cu 24 de puncte. Va juca în finala Cupei României, cu Universitatea Craiova, pe 22 mai. În cazul în care va câștiga trofeul, echipa pregătită de Ionuț Badea va evolua în cupele europene.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine crezi că ar trebui să fie portarul României în meciul cu Austria?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:41
All-Star Game 2026 va avea loc la Los Angeles
12:02
Mesajul transmis de Universitatea Craiova, după accidentarea cumplită a lui Mihnea Rădulescu: “Capul sus!”
11:57
Probleme pentru Emma Răducanu! S-a simţit rău şi a fost nevoită să abandoneze la Wuhan
11:47
Mihai Stoica a dezvăluit lucrul făcut meci de meci de Gigi Becali care îl scoate din minţi
11:34
8 ani de la un moment istoric pentru România: Simona Halep devenea în premieră numărul 1 mondial
11:22
VideoSuperFAZE: Ionel Dănciulescu, despre idolii copilăriei și emoțiile Mondialului: „Maradona a fost un geniu!”
1 Gigi Becali, cucerit de un fotbalist de la FCSB: “Avem un jucător de pe altă planetă” 2 “Revine Florinel Coman la FCSB?” Anunţul lui Gigi Becali, după ce “Mbappe” a fost prezent la FCSB – Universitatea Craiova 1-0 3 Gică Hagi negociază revenirea pe bancă! Unde ar putea antrena “Regele” 4 Valeriu Iftime i-a atacat pe Gigi Becali şi Elias Charalambous: “Străinii se uită ca la nişte sălbatici” 5 “Suntem legaţi”. Sorin Cârţu, discurs furibund după ce Universitatea Craiova a pierdut cu FCSB: “E incredibil, nu mai înţeleg!” 6 Moartea care l-a marcat pe Daniel Pancu. A plâns în direct: ”Jucam un amical când a venit vestea”
Citește și