El a sosit în România acum două săptămâni și a trebuit să stea în izolare tip de 14 zile. Perioada de carantină se încheie mâine, iar Bergodi va conduce joi primul antrenament alături jucătorii săi de la Craiova.
Critiano Bergodi vrea titlul la Craiova
Cristiano Bergodi a venit cu gânduri mari la Craiova. Acesta își propune să câștige titlul cu formația olteană. Italianul a fost optimist încă de la primul interviu acordat pentru gruparea din Bănie.
"Cred că e posibil să câștigăm titlul, am venit să luăm titlul. Suntem la doar 4 puncte de CFR Cluj și e normal că ne gândim la titlu. Nu se știe încă situația echipelor, cât s-au pregătit jucătorii, se poate lupta, e un mini-campionat de opt partide și trebuie să dăm 100% pentru a ne apropia de CFR.
Vor fi doar meciuri decisive și cred că avem șanse la titlu. E foarte important să ajungem și în grupele Europa League sezonul viitor.
Cunosc foarte bine lotul Craiovei. Pe Cosic chiar l-am antrenat la Pescara, în Serie A. Avem un lot format din jucători de calitate, e normal să ne gândim la titlu. Domnul Papură a făcut o treabă foarte bună și trebuie să o continui, am așteptări mari de la jucători", spunea Bergodi în urmă cu trei săptămâni.
- Bergodi a devenit antrenorul Craiovei
- Italianul s-a întors în România acum două săptămâni
- Bergodi vrea să câștige titlul cu oltenii
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- FCSB U19 a pierdut dramatic calificarea în 16-imile UEFA Youth League. Eșec la penalty-uri cu Puskas Akademia
- Scandal în fotbalul românesc. FRF investighează un meci suspect de blat cu scenariul “2 pauză / 1 final”
- Ionel Ganea și decizia luată la șase luni de la decesul copilului său: „Te vom iubi mereu, îngeraș”
- Ce lovitură pentru Real Madrid! S-a “rupt” şi va lipsi 4 luni
- „Fotbal corupt și politizat!” Investitoarea suedeză din Liga 3 se retrage și dă cărțile pe față: „Nu umblăm cu BMW și Mercedes”































