Închide meniul

Vești bune pentru Dinamo înaintea ultimelor două meciuri din sezonul regulat! Modul prin care noua conducere forțează calificarea în play-off

Sebastian Cristian Publicat: 1 martie 2023, 17:06

Comentarii
Vești bune pentru Dinamo înaintea ultimelor două meciuri din sezonul regulat! Modul prin care noua conducere forțează calificarea în play-off

Jucătorii lui Dinamo în meciul cu Unirea Constanța / Hepta

Vești bune pentru Dinamo înaintea ultimelor două meciuri din sezonul regulat. Noua conducere din Ștefan cel Mare le pregătește o surpriză jucătorilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Principalul obiectiv al dinamoviștilor este, în acest moment, calificarea în play-off-ul Ligii 2. Pentru a fi siguri că totul decurge conform planului, elevii lui Ovidiu Burcă au nevoie de două victorii în ultimele două meciuri, cu Șelimbăr și Poli Timișoara.

Vești bune pentru Dinamo înaintea ultimelor două meciuri din sezonul regulat! Modul prin care noua conducere forțează calificarea în play-off

Pentru a-i motiva pe fotbaliști, noua conducere de la Dinamo este hotărâtă să rezolve cât mai repede o parte din problemele financiare ale clubului. Concret, noii investitori vor să le plătească jucătorilor unul din cele două salarii restante, anunță gsp.ro.

Clubul din Ștefan cel Mare a început foarte bine anul 2023. Dinamoviștii au zdrobit-o pe Unirea Constanța, scor 6-0, în fața a peste 3.000 de spectatori care au creat o atmosferă senzațională pe stadionul „Arcul de Triumf”.

Următorul meci, cel împotriva lui CSS Șelimbăr, va avea loc sâmbătă, 4 martie, la Sibiu, de la ora 12:00. O săptămână mai târziu, în ultima etapă, Dinamo va juca pe teren propriu cu Poli Timișoara, ultima clasată.

Reclamă
Reclamă

Ovidiu Burcă, încrezător după Dinamo – Unirea Constanța 6-0: „Dragostea pentru club nu se termină!”. Anunț despre noii acționari

Tehnicianul lui Dinamo este cu gândul doar la calificarea în play-off.

„Pentru noi campionatul începe săptămâna viitoare (n.r. – sâmbătă). Am întâlnit o echipă care abia s-a strâns. A fost un antrenament pentru sâmbătă. Ne așteaptă un meci infernal la Sibiu (n.r. – cu Șelimbăr)

Un antrenament bun. Am văzut jucători de la Liga 1, Liga 2. Au reușit să-și încropească o echipă. Domnul Nastai a avut o misiune aproape imposibilă. Îl compătimesc.

Reclamă

Întâlnim o echipă (n.r. Șelimbăr) care s-a schimbat mult la nivelul lotului. Claudiu (n.r. – Niculescu) are o mare experiență. Merita mai mult respect când a fost la Dinamo. Sunt convins că va da totul. Interesul lui personal e mai important decât Dinamo.

Pentru noi contează să avem suporterii aproape. La Giurgiu era mai greu. Pentru noi e important. Suporterii ne dau energie. Noi am încercat să-i readucem aproape de noi. Retrogradarea asta nu înseamnă un final. Dragostea pentru Dinamo nu se termină.

Vreau să le mulțumesc că ni s-au alăturat (n.r. – noii acționari). Au venit într-un moment dificil. Pe Andrei (n.r. – Nicolescu) îl cunosc de mult timp. Încă nu se pot schimba lucrurile de pe o zi pe alta. Nu va fi ușor, dar suntem mult mai optimiști față de acum câteva săptămâni.

Mă bucur că au îndrăznit să vină alături de noi. Sunt oameni foarte serioşi. Împreună cu suporterii vor găsi soluţii. Acum toată lumea se aşteaptă la investiţii, dar lucrurile trebuie luate pas cu pas. Aşa cum este normal. Trebuie să ne calificăm în play-off”, a spus Ovidiu Burcă, după Dinamo – Unirea Constanța 6-0, citat de orangesport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:06
FotoMomentul care a atras atenţia tuturor la tragerea la sorţi a grupelor World Cup 2026. Heidi Klum, în centrul atenţiei
20:03
VideoDonald Trump a primit premiul FIFA pentru pace la tragerea la sorți: “Am salvat mii de vieți. Am oprit războaie”
19:48
Joyskim Dawa și-a anunțat revenirea pe gazon: „Vreau să joc!”
19:45
LIVE VIDEOTragerea la sorţi a grupelor World Cup 2026 e ACUM, în direct pe Antena 1 și în AntenaPLAY
19:32
Imagini tragicomice din Liga a 2-a. Modul incredibil în care s-a schimbat tabela de scor la Chiajna
19:13
Veste excelentă pentru viitoarea adversară a FCSB-ului! Tranzacție de 3,7 milioane de euro
1 FotoDan Şucu, investiţie de 180 de milioane de euro în afacerea în care l-a implicat şi pe fiul său! 2 Nicolae Stanciu, dat ca şi transferat la FCSB. Cine face anunţul: “Nu vine la Rapid” 3 EXCLUSIVMircea Rednic, revenire senzaţională în Liga 1! Are contractul pe masă 4 Universitatea Craiova l-a demis! Antrenorul a plecat după meciul din Conference League 5 „Asta ne e valoarea”. Louis Munteanu, discurs furibund după ce CFR Cluj s-a încurcat în Cupă. Anunț despre plecare 6 Gigi Becali a pus ochii pe un jucător important al lui Dinamo înaintea derby-ului: “Are loc la noi”
Citește și