VIDEO | Atmosferă incendiară la Craiova! Cum au fost așteptați jucătorii lui Bergodi, după victoria cu Botoșani

Antena Sport Publicat: 23 iunie 2020, 20:30 / Actualizat: 12 mai 2021, 11:00

Facebook / Universitatea Craiova

Atmosferă incendiară la Craiova! Cum a fost primiți jucătorii lui Bergodi, după victoria cu Botoșani

Aproximativ 100 de suporteri au aprins fuminge și au cântat preț de minute bune. Ei au așteptat și autocarul cu fotbaliștii Craiovei, care la rândul lor sărbătoareau succesul cu FC Botoșani. Craiova se află pe locul doi în Liga 1.

Există orașe și există CRAIOVA! #CampioniLaSuporteri #AsaELaCraiova #SustineStiinta
Publicată de Universitatea Craiova pe Marţi, 23 iunie 2020

Universitatea Craiova a câștigat duelul cu FC Botoșani

Fără spectatori pe noul Oblemenco, Dan Nistor i-a dat gol Botoşaniului după jumătate de oră. A fost primul lui gol în campionat pentru Craiova. Echipa lui Bergodi putea intra la pauză cu 2-0 dacă Cicâldău nu nimerea bara.

În a doua repriză, Florescu, de la Botoşani, era să marcheze golul etapei. Omul care a adus victoria Craiovei, etapa trecută, Kolici, a lovit din nou. S-a terminat 2-1 pentru că Dugandzic a marcat pe final şi le-a dat emoţii oltenilor. Craiova s-a apropiat la patru puncte de CFR, înainte de derby-ul pentru titlu din Gruia, duminică.

Cristiano Bergodi pregătește deja marele derby cu CFR Cluj

Cristiano Bergodi nu a luat în calcul accidentările pentru duelul cu CFR Cluj. El speră ca totuși acești doi fotbaliști să fie recuperați până la acel meci.

”Vedem, încă nu m-am gândit pentru că avem probleme cu jucătorii care au ieşit. Vedem zilele următoare. Avem 5 zile până la meciul cu CFR şi sperăm să recuperăm aceşti fotbalişti care s-au accidentat”, a declarat Bergodi, pentru Digi Sport.

23
23:37
VIDEOLeicester – Southampton a fost live în AntenaPLAY. Liderul din Championship, victorie categorică
23
23:29
„Nu am mai trăit aşa ceva în viaţa mea!” Zeljko Kopic s-a prăbuşit emoţional, după ce Dinamo a fost învinsă de Botoşani
23
23:19
Ce a spus Bogdan Andone după victoria uriaşă cu Dinamo despre momentul în care a „explodat” la arbitri şi a văzut cartonaşul roşu
23
23:12
„Începe hegemonia FCSB-ului?” Răspunsul dat de Mihai Pintilii! Roş-albaştrii, la un pas de primul titlu după nouă ani
23
23:01
Marius Şumudică, sfătuitorul din umbră al lui Valeriu Iftime! Cum s-a implicat la Botoşani: „Îi mulţumescu mult!”
23
22:53
AS.ro LIVE | Alexandru Corneschi este invitatul lui Dan Pavel. Poveştile de senzaţie ale celui mai rapid maratonist român
23
22:50
Dennis Politic a cedat şi a transmis un mesaj categoric, după Botoşani – Dinamo 2-1: „Suntem penibili!”