Cei de la CNI speră ca până la jumătatea lunii decembrie stadionul Steaua să fie predată către MApN. Costurile bijuteriei din Ghencea s-au ridicat la 64 de milioane de euro.
ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ
Din imaginile filmate cu drona și publicate de cei de la Aerials se vede faptul că stadionul este gata în proporție de sută la sută.
VIDEO cu stadionul Steaua
Stadionul Steaua
- Cost construcţie 64 milioane de euro
- Capacitate: 31.254 de locuri
- Suprafața de joc 105m/68m. Gazon natural ranforsat sintetic, dotat cu degivrare, drenaj, sistem de irigație și încălzire pentru sezonul de iarnă
- Spații de cazare pentru sportivi (24 de camere cu un total de 48 de locuri de cazare)
- Vestiare pentru sportivi
- Spaţii tehnice şi pentru birouri
- Spații VIP
- Sală de forță și de recuperare
- Punct medical de prim ajutor
- Magazine
- Restaurante
- Sala de conferință
- Zona de presă si sky-box ul în partea superioară a Tribunei 1 pentru a spori vizibilitatea și care respectă standardele UEFA și FIFA
- Muzeu al Clubului Sportiv al Armatei Steaua
Reclamă
Recomandări
- 64 de milioane de euro a costat stadionul Steaua
- Când va fi predată arena Ghencea către MApN
- România - Austria e live pe Antena 1 şi în AntenaPLAY, duminică, de la 21:45
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
Citește și:
- Adrian Mititelu, atac dur la Răzvan Burleanu după scandalul de la Adunarea Generală FRF: “Clanul lui e în agonie”
- Cristi Săpunaru, anunţ despre viitorul său! Vrea să revină în fotbal la iarnă: “Planul e să facem un club puternic”
- Doliu în fotbalul românesc. A murit fostul conducător al echipei care i-a lansat pe Rădoi, Dănciulescu și Adi Ilie
- Dorinel Munteanu, aproape de revenire. Antrenorul cu care se luptă pentru a prelua noua echipă
- Răzvan Burleanu, vizită la Senatul României! Se pregăteşte o decizie istorică pentru fotbalul românesc