Cei de la CNI speră ca până la jumătatea lunii decembrie stadionul Steaua să fie predată către MApN. Costurile bijuteriei din Ghencea s-au ridicat la 64 de milioane de euro.
ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ
Din imaginile filmate cu drona și publicate de cei de la Aerials se vede faptul că stadionul este gata în proporție de sută la sută.
VIDEO cu stadionul Steaua
Stadionul Steaua
- Cost construcţie 64 milioane de euro
- Capacitate: 31.254 de locuri
- Suprafața de joc 105m/68m. Gazon natural ranforsat sintetic, dotat cu degivrare, drenaj, sistem de irigație și încălzire pentru sezonul de iarnă
- Spații de cazare pentru sportivi (24 de camere cu un total de 48 de locuri de cazare)
- Vestiare pentru sportivi
- Spaţii tehnice şi pentru birouri
- Spații VIP
- Sală de forță și de recuperare
- Punct medical de prim ajutor
- Magazine
- Restaurante
- Sala de conferință
- Zona de presă si sky-box ul în partea superioară a Tribunei 1 pentru a spori vizibilitatea și care respectă standardele UEFA și FIFA
- Muzeu al Clubului Sportiv al Armatei Steaua
Reclamă
Recomandări
- 64 de milioane de euro a costat stadionul Steaua
- Când va fi predată arena Ghencea către MApN
- FCSB - Inter Club d’Escaldes e pe 9 iulie, live pe Antena 1 şi în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
Citește și:
- Reacţia lui Dan Petrescu după ce a intrat pe noul stadion din Ghencea: “Am fost şocat”
- Darius Olaru, despre meciurile FCSB-ului din Ghencea: “E cumva ciudat. Parcă mă simt mai mult acasă pe Arenă”
- Revenire importantă la FCSB, înainte de Supercupa României. Anunțul lui Mihai Stoica: “Poate juca”
- Gigi Becali a plătit o sumă importantă pentru a-l aduce la FCSB, iar acum e aproape să semneze în Liga a 3-a
- Adrian Mititelu „a tunat și fulgerat” după ce FCU Craiova a fost depunctată: “Abuz în serviciu! Fac plângere”