Viitorul Pandurii – CSA Steaua 0-2. Cadoul perfect pentru aniversarea lui Oprița! „Militarii” defilează în Liga 2

Alexandru Ivan Publicat: 10 august 2021, 20:30

Viitorul Pandurii – CSA Steaua 0-2. Cadoul perfect pentru aniversarea lui Oprița! „Militarii defilează în Liga 2

Viitorul Pandurii - CSA Steaua

Mediafax Foto / Alexandru Dobre

Viitorul Pandurii – CSA Steaua 0-2

Min 90: Final de meci! CSA Steaua s-a impus cu 2-0.

Min 65: GOOOL CSA Steaua! Răsdan a fost servit ideal, şi-a driblat un adversar din preluare, şi nu i-a dat nicio şansă portarului. A reuşit „dubla”! S-a bucurat alături de Daniel Opriţa, antrenorul care împlineşte azi 40 de ani.

Min 23: GOOOL CSA Steaua! CSA Steaua a deschis scorul pentru „militari” cu un șut superb.

Min 1: A început meciul.

ACS Viitorul Tg. Jiu: Moga – Buleică, Core, Băican, Gogja – Dulca, Vulpe, Țegle, Mitrică – Dodoi, Rus
Antrenor: Cristian Lupuț

CSA Steaua: Bălbărău – Oroian, Wallace, Beța, Ilie – Mihăescu, Pacionel, Răsdan, Pacionel – Huiban, Chipirliu
Antrenor: Daniel Oprița

În prima etapă din Liga 2, CSA Steaua a învins-o în Ghencea pe Csikszereda Miercurea Ciuc, scor 1-0. Chipirliu a înscris în minutul 79.

De cealaltă parte, Viitorul Pandurii Târgu Jiu a ratat victoria cu FC Braşov, scor 2-2, deşi a condus la pauză cu 2-0. Mitrică (16’) şi Băican (43’) au înscris pentru gorjeni, în timp ce Sabău (58’) şi Popa (71’) au marcat pentru braşoveni.

Ultrașii lui CSA Steaua, derapaj macabru în Ghencea

La primul meci pe noua „bijuterie”, ultrașii lui CSA Steaua au creat probleme. Steliștii nu au uitat de războiul cu Gigi Becali și FCSB.

Suporterii „militarilor” au afișat o cruce neagră, pe care era trecut numele patronului Gigi Becali, dar și al echipei sale, FC FCSB SA.

Steaua a promovat în Liga 2 în această vară, dar nu are drept de promovare în acest moment. „Militarii” sunt nevoiți să-și schimbe forma de organizare pentru a putea lupta pentru promovarea în Liga 1.

8:32 Imaginea horror cu Romario Benzar după ce a fost lovit de Abdallah! Fostul jucător şi-a dat bandajul jos şi le-a arătat tuturor! 8:10 Lucian Sânmărtean insistă ca Gigi Becali să transfere un jucător la FCSB: „E de excepţie” 23
23:37
VIDEOLeicester – Southampton a fost live în AntenaPLAY. Liderul din Championship, victorie categorică
23
23:29
„Nu am mai trăit aşa ceva în viaţa mea!” Zeljko Kopic s-a prăbuşit emoţional, după ce Dinamo a fost învinsă de Botoşani
23
23:19
Ce a spus Bogdan Andone după victoria uriaşă cu Dinamo despre momentul în care a „explodat” la arbitri şi a văzut cartonaşul roşu
23
23:12
„Începe hegemonia FCSB-ului?” Răspunsul dat de Mihai Pintilii! Roş-albaştrii, la un pas de primul titlu după nouă ani
23
23:01
Marius Şumudică, sfătuitorul din umbră al lui Valeriu Iftime! Cum s-a implicat la Botoşani: „Îi mulţumesc mult!”
23
22:53
AS.ro LIVE | Alexandru Corneschi este invitatul lui Dan Pavel. Poveştile de senzaţie ale celui mai rapid maratonist român
23
22:50
Dennis Politic a cedat şi a transmis un mesaj categoric, după Botoşani – Dinamo 2-1: „Suntem penibili!”