Închide meniul

Viitorul s-a despărţit de Rivaldinho! Unde va juca fiul lui Rivaldo. Anunţul făcut de club

Silviu Corneanu Publicat: 12 august 2020, 19:02 / Actualizat: 12 mai 2021, 10:11

Comentarii
Viitorul s-a despărţit de Rivaldinho! Unde va juca fiul lui Rivaldo. Anunţul făcut de club

Rivaldinho a plecat de la Viitorul

Rivaldinho s-a înţeles cu Cracovia şi va pleca în Polonia, acolo unde va fi coleg cu doi jucători români: Râpă şi Hanca.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Comunicatul remis de Viitorul

"FC Viitorul Constanța și Cracovia au ajuns la un acord pentru transferul atacantului brazilian Rivaldinho la formația poloneză începând cu sezonul 2020/2021.

Rivaldo Vitor Borba Ferreira Junior a ajuns la formația noastră la începutul anului 2019, iar de atunci a evoluat în 42 de partide în toate competițiile în tricoul negru-albastru, reușind să înscrie 15 goluri și să ofere două pase decisive.

Alături de FC Viitorul Constanța, Rivaldinho a câștigat, în sezonul 2018-2019, Cupa României!

Mulțumim Riva pentru contribuția la succesele noastre și îți dorim mult succes în continuare!", a anunţat Viitorul într-un comunicat

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:57
Kylian Mbappe îi calcă pe urme lui Cristiano Ronaldo! Starul francez, la un gol de istorie
16:50
Dinamo a început negocierile pentru prima mutare a iernii. Anunțul lui Andrei Nicolescu: „Avem un atu în plus”
16:41
“Ce fizic urât are ăsta” Fostul fotbalist al FCSB-ului a dezvăluit discuţia dintre Mihai Stoica şi antrenor!
16:32
Cristi Chivu i-a surprins pe italieni înaintea Supercupei Italiei: „Nu meritam. Am primit un cadou”
16:25
FCSB promite spectacol la ultimul meci din 2025. Numărul biletelor vândute la jocul cu Rapid
16:10
AEK Atena – Universitatea Craiova LIVE TEXT (22:00). Meci decisiv pentru calificare. Absență importantă pentru olteni
1 FotoCine este marea dragoste a lui Mircea Lucescu. Anunţul făcut de Neli Lucescu după 58 de ani de căsnicie 2 Doliu în lumea fotbalului din România! Leontin Chiorpec a murit în accident 3 Pensia “ruşinoasă” pe care o primeşte Cornel Dinu. Dovada că România nu-şi respectă legendele: “Dreptate mioritică” 4 Reacţia categorică a lui Gigi Becali după ce Istvan Kovacs a fost delegat la FCSB – Rapid: “La revedere” 5 Claudiu Keșeru a plecat de la FC Bihor. De ce şi-a dat demisia 6 Valeriu Iftime anunţă primul plecat de la FCSB. Fotbalistul abia a semnat: “Vorbim din ianuarie”
Citește și