Voluntari – FCSB 2-1 | Scârţie maşinăria lui Neubert! Pas greşit făcut de roş-albaştri

Silviu Corneanu Publicat: 12 septembrie 2020, 19:30 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:36

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Jucătorii de la Voluntari se bucură după un gol

Gazdele au deschis scorul în minutul 29, prin Mailat, asta după ce Eric l-a ridiculizat pe Ovidiu Popescu. FCSB a trecut pe lângă egalare pe finalul primei reprize, dar şutul lui Coman a fost respins de Rîmniceanu.

FCSB a început în forţă repriza secundă şi a lovit bara prin Dennis Man. Acesta a executat o foarfecă de senzaţie în minutul 51, dar transversala l-a salvat pe Rîmniceanu.

Voluntari a majorat diferenţa în minutul 64, prin Ricardinho. Roş-albaştrii au cerut penalty la un fault asupra lui Tănase, dar centralul a lăsat jocul să continue.

Dennis Man a redus din diferenţă în minutul 86. FCSB pierde astfel primul meci al sezonului.

Voluntari – FCSB 2-1

Min. 95: Final de meci.

Min. 86: Goool FCSB! Dennis Man reduce din diferenţă din pasa lui Moruţan.

Min. 81: FCSB a cerut penalty după un contact între Balaur şi Tănase, centralul lasă însă jocul să continue.

Min. 64: Goool Voluntari! Ricardinho majorează diferenţa cu o lovitură de cap.

Min. 63: Vlad îşi salvează echipa cu o respingere de senzaţie, după şutul lui Ion Gheorghe.

Min. 61: Coman încearcă şi el poarta adversă, dar mingea trimisă de el se duce puţin pe lângă poartă.

Min. 58: Man şutează periculos de la marginea careului de 16 metri, dar mingea sa este prinsă de Rîmniceanu.

Min. 51: Bară pentru FCSB. Roş-albaştrii lovesc bara după o foarfecă de senzaţie a lui Dennis Man.

Min. 46: A început repriza secundă.

Min. 46: Trei schimbări făcute la pauză de FCSB. Panţîru, Olaru şi Buziuc au intrat în locul lui Briceag, Vînă şi Buş.

Min. 45+2: Pauză la Voluntari.

Min. 45+1: Florinel Coman bate bine o lovitură liberă, dar Rîmniceanu este la post şi respinge.

Min. 29: Goool Voluntari! Mailat deschide scorul cu prima sa reuşită după un an şi jumătate. Acesta a marcat după ce Eric l-a ridiculizat pe Ovidiu Popescu.

Min. 23: Lovitură liberă indirectă pentru FCSB, din interiorul careului de 16 metri. Ricardinho trimite o minge spre Rîmniceanu, acesta o prinde în braţe. Roş-albaştrii au ratat însă ocazia de a marca.

Min. 1: A început meciul.

Voluntari – FCSB | Echipele de start

Voluntari (4-3-3): Rîmniceanu – Vlad, Armaș, Balaur, Costin – I. Gheorghe, Căpățînă, Eric – Grădinaru, Ricardinho, Mailat

Rezerve: Lovin, Puel, Achim, Kocic, Borțoneanu, de Lucas, Ilie, Voinescu, Nicolae

Antrenor: Mihai Teja

FCSB (4-3-3): Vlad – Creţu, Cristea, Miron, Briceag – Vînă, Popescu, Tănase – Man, Buş, Coman

Rezerve: Ducan, Panţîru, Moruţan, Petre, Buziuc, Robert Ion, Olaru, Pandele, Horşia

Antrenor: Toni Petrea

Meciul va fi condus la centru de Horia Mladinovici. Acesta va fi ajutat la cele două linii de Valentin Avram şi George Neacşu.

Ştirea iniţială.

FCSB va da în această seară piept cu Voluntari, echipă pregătită de Mihai Teja. Dacă formaţia lui Toni Petrea a început perfect sezonul, putem spune că trupa din Ilfov are un start reuşit cu o victorie şi un egal.

"Ne așteaptă un meci greu în compania unui adversar omogen, o echipă disciplinată. O apărare bună și care nu a pierdut în primele două partide.

Noi trebuie să fim concentrați și cu aceeași atitudine pe care am arătat-o la ultimele meciuri și am convingerea într-un joc bun și un rezultat care să ne facă fericiți la sfârșitul partidei", a spus Petrea înaintea meciului.

• Voluntari - FCSB 2-1
  • FCSB a încasat primele goluri din acest sezon
  • Roş-albaştrii, la prima înfrângere din sezon competiţional

A procedat bine Istvan Kovacs când l-a eliminat pe Araujo, în Barcelona - PSG?

15:44 Oţelul Galaţi – U Cluj LIVE TEXT (20:30). Corvinul Hunedoara îşi aşteaptă adversara din finala Cupei României. Echipe probabile 15:12 Alex Chipciu, uluit de reacţiile la adresa lui Vlad Chiricheş: „Mi se pare incredibil că lumea a crezut că nu e” 15:06 Oferta pe care a făcut-o Gigi Becali pentru Juan Bauza şi răspunsul pe care l-a dat Adrian Mititelu! 14:17 Au început negocierile cu Carlos Sainz! Ce echipe sunt pe urmele pilotului spaniol: „Are o ofertă foarte profitabilă” 14:01 Valentin Mihăilă a decis unde va juca sezonul viitor! Ce se întâmplă în aceste momente cu colegul lui Dennis Man de la Parma 13:51 VIDEOBernadette Szocs – Manyu Wang 1-4 a fost în AntenaPLAY, în optimile Cupei Mondiale de tenis de masă Macao 2024 13:33 EXCLUSIV AS.ro LIVEExpertul din fotbal care crede că Adrian Mutu a fost „lucrat” de jucătorii lui CFR Cluj: „Nu au vrut să joace” 12:52 Dennis Man şi-a decis viitorul! Unde va evolua românul din sezonul viitor 12:18 EXCLUSIV AS.ro LIVE„Gigi Becali nu e un mare antrenor” Motivul pentru care patronul FCSB-ului se va încununa campion în acest sezon! 12:00 Tabloul principal al Campionatului Mondial de Snooker! Neil Robertson va lipsi de la Crucible pentru prima oară în 20 de ani! Vezi toate știrile