Închide meniul

„Vrem să le prelungim seria negativă!” Andrei Ivan, declarații războinice înainte de CFR Cluj – Universitatea Craiova. „Ultimele meciuri acolo le-am câştigat

Alexandru Ivan Publicat: 19 septembrie 2021, 14:03

Reclamă
„Vrem să le prelungim seria negativă! Andrei Ivan, declarații războinice înainte de CFR Cluj – Universitatea Craiova. „Ultimele meciuri acolo le-am câştigat

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

„Va fi un meci dificil, deşi ultimele meciuri la Cluj le-am câştigat şi mergem cu gândul de a lua şi acum trei puncte. Mi-a lăsat o impresie o bună CFR-ul în cupele europene, au rămas în 10, dar au făcut o partidă bună, mai au un meci în retur şi cred că vor câştiga.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

CFR Cluj – Universitatea Craiova | Andrei Ivan: „Vrem să le prelungim seria negativă”

Nu pot să dau din casă, să spun cum vom juca, noi trebuie să mergem la Cluj să luăm cele trei puncte şi vom vedea cum o să le luăm.

Ne gândim la asta, să prelungim seria negativă a CFR-ului, trebuie să intrăm cu fruntea sus şi să câştigăm. Sincer să fiu, mi-aş dori să ne impunem în ambele meciuri cu CFR, nu aş da un succes în campionat contra unei eliminări din Cupă. Campionatul este lung, iar în Cupă este vorba de un singur meci.

Sper ca în cel mai scurt timp să revenim pe podium, să câştigăm cât mai multe meciuri şi să ne batem la campionat. Nu am avut nici noroc, ne-am încurcat cu echipe mai slab cotate acum două sezoane, când puteam câştiga titlul”, a declarat Andrei Ivan, la conferința de presă dinaintea meciului.

Înaintea derby-ului, CFR Cluj este lider în Liga 1, cu 21 de puncte, în timp ce Universitatea Craiova este pe locul al 8-lea, cu 13 puncte.

Reclamă
Reclamă

CFR Cluj și Universitatea Craiova s-au duelat în acest sezon și pentru Supercupa României, când ambele formații aveau alți tehnicieni pe bancă, Marius Șumudică și, respectiv, Marinos Ouzounidis.

A fost atunci 0-0 în timpul regulamentar, dar formația din Bănie s-a impus la loviturile de departajare.

Derby-ul dintre CFR Cluj și Universitatea Craiova este programat luni, 20 septembrie, de la ora 21:00, și poate fi urmărit în format LIVE TEXT pe AS.ro

Reclamă

Laurențiu Reghecampf: „Îl cunosc bine pe Dan Petrescu”

„Tratăm fiecare meci la victorie, dar având în vedere că jucăm împotriva campioanei orice rezultat pozitiv e bun pentru noi. Mai avem până la play-off. Nu spun că nu aş fi fericit dacă aş câştiga, dar va fi foarte greu. Îi cunosc bine pe Dan Petrescu şi pe cei de la CFR Cluj. Au capacitatea să joace un meci dificil. Va fi o luptă.

Ne pregătim foarte bine. Şi la ultimul meci atitudinea a fost foarte bună, dar am ratat foarte mult. Pentru jucători e important cum se antrenează şi ce rezultate au la meciuri. Facem foarte multe lucruri în comun. Nu-mi place să îi ţin în cantonamente. Am conexiune cu jucătorii, dar şi ţin la respect şi la ierahie şi încredere. Fotbalul e în regres pentru că nu sunt bani investiţi. Fără bani nu pot veni rezultatele”, a spus Laurențiu Reghecampf, potrivit playsport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va reuşi tripla istorică în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
11:28

Octavian Popescu, taxat după revenirea pe teren la FCSB: „Acum nu mai joacă nici la UTA”

11:18

Neymar s-a accidentat din nou la Santos. A părăsit terenul în lacrimi

10:46

Echipa favorită să câştige Champions League, după stabilirea semifinalelor. Surpriza uriaşă anunţată de un supercomputer

10:30

„O minciună”. Mihai Stoica, o nouă replică acidă pentru Marius Şumudică. Ce i-a transmis antrenorului de la Rapid

10:09

„Mă doare sufletul”. Reacţie tulburătoare după moartea lui Aaron Boupendza. Calvarul prin care trecea fotbalistul

9:50

VIDEODani Carvajal şi Bukayo Saka, aproape de bătaie în Real Madrid – Arsenal. Ce nu s-a văzut la TV

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestat 2 Dinamo a câștigat procesul cu Vasile Șiman! Ce se întâmplă cu ieșirea din insolvență 3 „Era în depresie” Discurs furibund după moartea lui Aaron Boupendza: „L-aţi distrus” 4 Lovitura încercată de Gigi Becali pe piaţa transferurilor! Vrea la FCSB un internaţional român! 5 „Nu au obținut nicio victorie!” Vasile Șiman, prima reacție după ce a pierdut procesul cu Dinamo 6 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentului
Citește și