Jula s-a retras din fotbal acum doi ani, iar informaţia a fost confirmată şi de oficialii de la U Cluj, club pentru care el a evoluat între 1998 şi 2006 şi, mai târziu, în 2014.
Emil Jula, goluri în campionatele Germaniei
Emil Jula a intrat în fotbalul mare la U Cluj şi a mai jucat pentru nume precum Oţelul Galaţi, Ceahlăul, Energie Cottbus, MSV Duisburg, Anorthosis, VfL Osnabruck şi s-a retras în 2018 de la TuS Bersenbruck.
Cu o carieră în care a acumulat peste 100 de goluri, Emil Jula a avut cele mai bune performanţe interne în tricoul Oţelului Galaţi, pentru care a marcat de 35 de ori în 83 de meciuri.
- Emil Jula a făcut performanţă în tricoul Oţelului Galaţi
- A jucat în 27 de meciuri din Bundesliga şi a marcat 4 goluri
- Franţa - Anglia, finala mică a Campionatului Mondial, e duminică, de la ora 00:00, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Spania - Argentina, finala Campionatului Mondial 2026 e duminică, de la ora 22:00, live pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Flavius Stoican revine pe bancă, după despărțirea de Farul: „Sunt apreciat de acești oameni”
- Gicu Grozav, disputat de două echipe care vor promovarea în noul sezon
- Destinaţie surprinzătoare pentru jucătorul crescut de Steaua şi Rapid
- Ionel Ganea a revenit în fotbal după 5 ani! Decizia luată de acesta după drama petrecută în urmă cu un an
- Ce echipă va avea Iaşiul şi în ce ligă va activa după ce Poli a ajuns în situaţie de faliment!


































