Închide meniul

FRF a câştigat "războiul" cu Ministerul Tineretului şi Sportului. Răzvan Burleanu a triumfat după trei ani de procese

Iulian Focșăneanu Publicat: 4 decembrie 2020, 15:41

Comentarii
FRF a câştigat "războiul" cu Ministerul Tineretului şi Sportului. Răzvan Burleanu a triumfat după trei ani de procese

Răzvan Burleanu are motive de bucurie după ce a câştigat procesul cu MTS

FRF a primit astfel acceptul de a-şi modifica statutul, iar cei de la MTS nu se mai pot opune. La mijloc era obligativitatea candidaţilor la şefia Federaţiei să îndeplinească un rol activ în cadrul FRF, LPF, AJF, AMFB sau a altor structuri sportive pentru o perioadă de cel puţin doi ani în ultimii cinci premergători alegerilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FRF, victorie în instanţă în procesul cu MTS

Soluție: Respingere recurs – Nefondat. Detalii soluţie: Respinge recursul declarat de pârâtul Ministerul Tineretului şi Sportului împotriva sentinţei civile nr.907 din 2 martie 2018, pronunţate de Curtea de Apel Bucureşti – Secţia a VIII-a contencios administrativ şi fiscal, ca nefondat. Definitivă. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 2 decembrie 2020” , se anunţă pe site-ul celor de la Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie, potrivit Prosport.

Decizia luată în această săptămână este una definitivă şi nu mai poate fi atacată. 

Răzvan Burleanu, convins că nu va avea probleme nici cu Fiscul

Agenţii Fiscului au descins la sediul FRF în urmă cu aproape două săptămâni. S-au efectuat percheziţii, dar preşedintele Federaţiei a declarat că nu are nimic de ascuns.

"Încă din 2014, FRF a implemantat toate principiile bunei-guvernanțe, devenind un model de bune practici recunoscut la nivel regional. Ne-am arătat dispoziţia de a colabora cu ANAF. Au existat controale anuale din 2014 încoace şi de fiecare dată nu au fost probleme.

Reclamă
Reclamă

Mai mult, în 2016 s-a recunoscut că FRF a plătit taxe mai mult decât trebuia, iar în 2017, am recuperat suma respectivă", a transmis Răzvan Burleanu, într-o conferinţă de presă.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cum se va termina derby-ul etapei a 13-a din Liga 1, Dinamo - Rapid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:11
Îl cedează CFR pe Louis Munteanu la FCSB? Patronul campioanei pregătește un nou asalt la iarnă
17:59
Laurenţiu Reghecampf, la un pas de a o califica pe Al-Hilal Omdurman în grupele Ligii Campionilor Africii
17:42
Câte bilete s-au vândut până acum la derby-ul Dinamo – Rapid! Anunţul “câinilor”
17:28
Spaniolii au reacționat după ce Ionuț Radu a revenit la națională după o pauză de doi ani: „A risipit îndoielile”
17:16
Site-ul UEFA a trecut-o pe Steaua Bucureşti câştigătoarea Cupei Campionilor 1986. Fotbal Club FCSB a rămas fără cupă
16:58
Jurgen Klopp a semnat după ce a fost jignit incalificabil de Florin Prunea!
1 Gigi Becali s-a decis şi îi prelungeşte contractul titularului de la FCSB: “Niciodată nu lasă jucători aşa” 2 Mirel Rădoi, atac exploziv la adresa lui Mircea Lucescu: “E ceva şocant ce a făcut. Nu poţi să faci asta pe faţă” 3 VIDEORomânia a învins Serbia şi la masculin şi la feminin! Tricolorii şi tricolorele, în sferturi la European 4 Adrian Mutu a dat lovitura! Anunţul oficial 5 Gigi Becali a anunţat un nou transfer la FCSB: “Se uită Meme” 6 Situație scandaloasă în finalul meciului Csikszereda – CFR Cluj! George Găman le-a anulat un gol ciucanilor
Citește și