Închide meniul

FRF a stabilit data alegerilor pentru președinție! Răzvan Burleanu nu are rival

Alexandru Ivan Publicat: 22 februarie 2022, 17:03

Comentarii
FRF a stabilit data alegerilor pentru președinție! Răzvan Burleanu nu are rival

SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

FRF a convocat Adunarea Generală pentru 12 aprilie, dată la care vor avea loc alegerile pentru președinție.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Răzvan Burleanu nu are rival în alegerile pentru președinția FRF

Actualul președinte are șase foarte mari să mai obțină un mandat. Până acum, nimeni nu a anunțat că ar candida împotriva lui Răzvan Burleanu.

E prima dată din 1989 și până în prezent când un singur candidat e înscris la alegerile pentru șefia FRF. În 2014 și 2018, Burleanu a câștigat în fața lui Gică Popescu și, respectiv, Ionuț Lupescu.

Adunarea Generală a FRF conține aproape 280 de membri și aproape toți îi sunt fideli lui Răzvan Burleanu.

Răzvan Burleanu, criticat pentru alegerea selecționerui

Răzvan Burleanu a fost criticat dur de Victor Pițurcă după ce a negociat cu FRF preluarea echipei naționale. “Piți” e de părere că oferta făcută de președintele FRF pentru Boloni a fost “de domeniul fantasticului”.

Reclamă
Reclamă

Răzvan Burleanu și Ladislau Boloni nu au căuzt de acord asupra unei clauze prin care selecționerul putea fi dat afară după campania din Nations League, adică în luna septembrie.

„Îl ai pe Boloni în mână, ai șansa să beneficiezi de munca lui, și tu pui o clauză că dacă nu termini pe locul 1 sau 2 să îl schimbi? Asta mi se pare de domeniul fantasticului! Nu poți să-i ceri asta lui Loți Boloni! Poți să-i ceri asta lui Edi Iordănescu sau unui antrenor tânăr, nu lui Boloni. I-am spus acest lucru lui Loți Boloni, chiar m-a deranjat. El nu se simțea bine cu clauza asta, venea la națională cu o piatră în pantof”, a spus Victor Pițurcă, potrivit digisport.ro.

Deşi a negociat cu Federaţia timp de mai multe săptămâni, Boloni nu a mai ajuns la echipa naţională şi Edi Iordănescu a şi fost numit selecţioner. Iordănescu Jr. a semnat un contract valabil pe doi ani și jumătate. Principalul obiectiv este calificarea la Euro 2024, unul intermediar fiind câștigarea grupei în Liga Naţiunilor.

Reclamă

Gică Hagi, Răzvan Lucescu și Dan Petrescu sunt antrenorii care au mai negociat cu FRF și toți au refuzat.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine sunt vinovaţii pentru situaţia în care a ajuns FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:34 30 ian.
Marcatorul golului campioanei, Juri Cisotti, a spus ce i-a lipsit FCSB-ului pentru a o învinge pe Fenerbahce!
0:29 30 ian.
Gigi Becali a remarcat doi jucători după FCSB – Fenerbahce 1-1: “Din vremurile mai bune”
0:16 30 ian.
Gigi Becali a anunțat o revenire importantă după FCSB – Fenerbahce: “Putea să joace și astăzi”
0:15 30 ian.
Gigi Becali a făcut praf doi jucători de la FCSB, după egalul cu Fenerbahce: “Cu din ăştia nu poţi”
23:59
Răzvan Lucescu, criză de nervi în Lyon – PAOK 4-2! A fost eliminat după ce a aruncat cu o sticlă după arbitru
23:58
Ce urmează pentru FCSB după eliminarea din Europa League? Campioana luptă pe două fronturi
1 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Timo Werner va fi adversarul lui Louis Munteanu 2 FotoE multimilionar, dar iubita lui superbă câştigă mai mulţi bani decât el: “Ne întrecem”! Sumele uriaşe încasate 3 Ștefan Baiaram, transfer în Germania. Mutarea carierei pentru jucătorul Universității Craiova 4 Denis Alibec semnează și pleacă de la FCSB! Echipa care îl transferă pe atacantul renegat de Gigi Becali 5 “Gigi Becali ar plăti oricât”. Mihai Stoica, detalii despre noul transfer pregătit la FCSB 6 Dennis Politic, titular în meciul cu Fenerbahce! Cum arată echipa FCSB-ului
Citește și