Închide meniul

Fundaşul lui Palmeiras, Renan, a fost arestat! Jucătorul de 20 de ani, implicat într-un accident mortal. Un motociclist a fost ucis

Antena Sport Publicat: 24 iulie 2022, 14:29 / Actualizat: 24 iulie 2022, 15:38

Comentarii
Fundaşul lui Palmeiras, Renan, a fost arestat! Jucătorul de 20 de ani, implicat într-un accident mortal. Un motociclist a fost ucis

Renan a ajuns după gratii după ce a accidentat mortal un motociclist / Colaj Twitter

Incident grav în Brazilia. Fundaşul lui Palmeiras, Renan, a fost arestat de poliţişti după ce maşina pe care o conducea ar fi fost implicată într-un accident. O persoană şi-a pierdut viaţa.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Apărătorul central, care a jucat pentru naţionala Braziliei U17, se afla la volanul unei Honda Civic. Potrivit thesun.co.uk, fotbalistul ar fi virat pe partea greşită a drumului şi s-a ciocnit frontal cu o motocicletă.

Fundaşul lui Palmeiras, Renan, a fost arestat

Impactul care a avut loc în nordul oraşului Sao Paulo a fost devastator, iar motociclistul nu a avut nicio şansă şi a murit pe loc. Eliezer Pena, în vârstă de 38 de ani, a încetat din viaţă. Avea doi copii mici.

Poliţiştii şi-au făcut apariţia la locul accidentului şi l-au arestat pe Renan, cel care a refuzat să facă testul etilotest. Fotbalistul avea un permis provizoriu şi a ajuns după gratii. Astăzi ar urma să fie dus în faţa judecătorilor şi să se decidă dacă va rămâne în închisoare sau va fi cercetat în libertate.

Reclamă
Reclamă

Fundaşul a fost împrumutat la Red Bull Bragantino, dar clubul a anunţat că a reziliat înţelegerea în momentul în care a aflat de accident. Şi Palmeiras şi-ar dori acum să rezilieze unilateral contractul.

https://twitter.com/CentralDoBraga/status/1550538446292152320

Palmeiras a primit informații vineri dimineață despre accidentul de mașină în care a fost implicat sportivul Renan.

Reclamă

Clubul este în contact cu Red Bull Bragantino pentru a urmări îndeaproape cazul și pentru a oferi toată asistența necesară membrilor familiei victimei, în acest moment de mare tristețe“, se anunţă în comunicatul celor de la Palmeiras.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cum se va termina derby-ul etapei a 13-a din Liga 1, Dinamo - Rapid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
8:42
Ilie Dumitrescu a intervenit în scandalul uriaş dintre Mirel Rădoi şi Mircea Lucescu: “Aşa ceva nu există”
8:36
Sorana Cîrstea, eliminată de la Osaka. A ratat calificarea în finală după ce a condus cu 3-1 în decisiv
8:00
De ce a așteptat Mercedes atât de mult să semneze cu Russell
8:00
VIDEOMax Verstappen, pole în sprintul din MP al Statelor Unite. Cursa e azi pe Antena 3 CNN şi live în AntenaPLAY (20:00)
0:15
România – Olanda (17:00) şi România – Slovenia (20:00), LIVE VIDEO. Tricolorele şi tricolorii, în semifinale la European
23:58 17 oct.
VideoBucuria uriaşă a tricolorilor după ce România a învins Suedia şi s-a calificat în semifinale la European!
1 Gigi Becali s-a decis şi îi prelungeşte contractul titularului de la FCSB: “Niciodată nu lasă jucători aşa” 2 Florin Talpan, atac devastator după ce site-ul UEFA a şters Cupa Campionilor din palmaresul FCSB-ului! 3 Mirel Rădoi, atac exploziv la adresa lui Mircea Lucescu: “E ceva şocant ce a făcut. Nu poţi să faci asta pe faţă” 4 Gigi Becali a reacționat, după ce UEFA a șters Cupa Campionilor Europeni din dreptul FCSB: „Este o hackăreală” 5 “Mă denigrează”. Mircea Lucescu, replică dură după atacul lui Mirel Rădoi: “Am greşit când am spus că-l stimez” 6 Site-ul UEFA a trecut-o pe Steaua Bucureşti câştigătoarea Cupei Campionilor 1986. Fotbal Club FCSB a rămas fără cupă
Citește și