Cosmin Matei a trimis o centrare în careu, la care portarul campioanei en-titre părea a nu avea niciun fel de problemă. "Pufi" a scăpat însă mingea dintre mâini şi le-a făcut un cadou incredibil adversarilor.
Cristi Bălgrădean, eroare monumentală în meciul cu Viitorul
Mingea a ajuns la Alin Dobrosavlevici, care nu a avut nicio problemă să înscrie în poarta goală. Fundaşul constănţenilor a marcat golul de 1-1.
Cristi Bălgrădean a fost salvat de Ovidiu Hoban, în prelungiri. CFR s-a impus in extremis cu 2-1 şi s-a apropiat la un singur punct de FCSB. Roş-albaştrii tocmai câştigaseră în Eternul Derby.
Este un semn de întrebare şi pentru Mirel Rădoi, care l-a convocat pe Bălgrădean în finalul anului trecut. Goalkeeperul lui CFR a fost rezervă în disputele cu Belarus şi Irlanda de Nord, dar între timp s-a retras din naţionala României titularul de drept, Ciprian Tătăruşanu.
Gafa lui Bălgrădean a venit la numai câteva ore după ce a făcut o eroare inexplicabilă şi portarul lui FC Botoşani. Hidajet Hankic a ratat degajarea şi a lăsat mingea să intre în plasă.
- CFR Cluj - Viitorul 2-1
- Cristi Bălgrădean, eroare surprinzătoare la golul oaspeţilor
- Play-off-urile din NHL şi NBA sunt exclusiv în AntenaPLAY
- Campionatul Mondial de hochei e live în AntenaPLAY (15-31 mai)
- Spaniolii îl dau ca și plecat pe Andrei Rațiu după finala Conference League: “O regulă nescrisă”
- Momentul în care Andrei Raţiu a primit medalia de la Ceferin, după finala pierdută de Rayo! Cum a fost surprins românul
- Adevărata miză a derby-ului Dinamo – FCSB! Câți bani ia Crystal Palace, câștigătoarea Conference League
- Fanii lui Rayo Vallecano, distruși după eșecul din finala Conference League. Lacrimi vărsate în tribune
- Nota primită de Andrei Raţiu după ce a fost integralist în finala Conference League, pierdută de Rayo!
































