Hotărârea de a intra în șomaj tehnic aduce automat diminuare salariilor tuturor angajaților. Astfel, jucătorii vor câștiga în jur de 4.000 de lei pe lună, 75% din valoarea salariului mediu brut pe economie.
Gaz Metan Mediaș intră în șomaj tehnic
”Trecem printr-o situația specială pe care nu și-a dorit-o nimeni. Trebuie să fim solidari. Din punct de vedere financiar au intervenit multe probleme. Nu știm dacă vom relua campionatul și dacă vom juca toate meciurile. Asta ar însemna o pierdere financiară de 270.000 de euro. Noi avem toate salariile plătite pe luna februarie și am plătit și toate datoriile.
Dar nu putem să ne facem un plan pentru perioada următoare. Așa că am decis să luăm o măsură de precauție. Am cerut administratorului judiciar să avizeze planul de intrare în șomaj tehnic, începând cu Mărginean Ioan și tot personalul. Sunt 27 de jucători în lotul echipei mari și alte 38 de persoane.
Nu știm în ce direcție să o luăm. Să sperăm că situația nu va dura mai mult și să jucăm toate meciurile rămase. Oricine vrea să ajute clubul Gaz Metan e binevenit”, a spus Mărginean, într-o conferință de presă.
- Gaz Metan intră în șomaj tehnic
- Clubul poate pierde 270.000 de euro
- Ce salarii vor avea jucătorii
- Spania - Arabia Saudită e duminică, de la ora 19:00, live pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Belgia . Iran e duminică, de la ora 22:00, live pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Csikszereda o face praf pe FCSB, după ce a renunţat la transferul lui Ceara: “Lipsă totală de bun-simț!”
- El este următor fotbalist din Liga 1 care poate pleca pe bani mulți. Dezvăluirea făcută de Ciprian Marica
- Ce se întâmplă cu Anderson Ceara, după ce a ratat transferul la FCSB
- Atacantul din play-off-ul Ligii 1 l-a văzut din tribune pe fratele lui reuşind o dublă la Mondial: “Excepţional”
- OUT de la FCSB: „Despărțirea oficială va veni curând”































