Închide meniul

Generalul a ieșit la atac! Anghel Iordănescu, dezlănțuit la adresa șefilor de la Armată: “Un joc prin care au încercat să scoată niște bani de la Gigi Becali!”

Publicat: 23 iunie 2021, 8:30

Comentarii
Generalul a ieșit la atac! Anghel Iordănescu, dezlănțuit la adresa șefilor de la Armată: Un joc prin care au încercat să scoată niște bani de la Gigi Becali!

profimediaimages

Generalul a ieșit la atac! Iordănescu este de părere că MApNul nu va mai putea băga bani în echipa de fotbal. Crescut de mic la Steaua, Anghel Iordănescu îi acuză de incompetență pe conducătorii clubului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Generalul a ieșit la atac

Anghel Iordănescu îi somează pe cei din conducere să facă ceea ce au promis.

“E greu de înțeles ceea ce doresc cei de la CSA Steaua. E adevărat, eu am fost crescut, format, educat la acest club. Pentru mine, acest club înseamnă, de fapt, totul. Dacă ar fi să vă răspund într-un singur cuvânt – incompetență! Sau, probabil, au urmărit cu totul și cu totul altceva. Întrebați-i pe ei.

Ce altceva decât un interes financiar? Procese cu Gigi Becali, cu palmares, cu nume. Până și Ministerul Apărării, cât de mare e el, să nu credeți că poate să meargă la infinit cu această susținere financiară.

Deocamdată, regulamentul spune clar că nu poate să promoveze, iar Ministerul, în momentul de față, ar trebui să ia o decizie și să caute specialiști, să facă ceea ce au promis”, a declarat Anghel Iordănescu la Digi Sport.

Reclamă
Reclamă

Anghel Iordănescu, critică șefii de la Armată

Anghel Iordănescu consideră că proiectul ar trebui să continue. Generalul a lansat și ideea ca șefii de la Armată să fi urmărit doar să scoată bani de la Gigi Becali.

“Acest proiect nu se poate opri aici. Probabil că nu au avut încă o ofertă, așa cum au lăsat să se înțeleagă. După un an, după ce va stagna în Divizia B, probabil că vor găsi o rezolvare.

Altfel, și-au bătut joc de pasiunea, de iubirea suporterilor care cred în CSA Steaua. Sau a fost un joc prin care au încercat să scoată niște bani de la Gigi Becali”, susține Iordănescu.

Reclamă
  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul la piloţi în Formula 1, în 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:48
Neluțu Varga exultă după calificarea CFR-ului în play-off: „Leul de Pancu! O să mă țin de cuvânt cu tot ce le-am promis”
23:47
Excludere și retrogradare din Liga 1! Asta riscă FCSB dacă amenințările lui Gigi Becali devin realitate
23:40
Inter – Genoa 2-0. Victorie fără emoții pentru echipa lui Cristi Chivu. “Nerazzurrii” își consolidează locul 1
23:33
Andrei Cordea rămâne cu picioarele pe pământ, după calificarea CFR-ului în play-off: „Nu sunt în extaz”
23:08
Marius Șumudică, victorie cu ultima clasată în Arabia Saudită. Românul este la 3 puncte de salvare
23:03
FCSB mai are o singură șansă să se califice în play-off! Toate calculele după victoria CFR-ului
1 Un nou blat în fotbalul românesc, dezvăluit de Sabin Ilie: “Multă lume implicată. Schimbau mii de euro” 2 Cum mai poate prinde FCSB play-off-ul, după ce U Cluj a învins-o pe Oțelul. Șanse tot mai mici pentru campioană 3 „Mai bun decât ne așteptam”. Andrei Nicolescu a anunțat când poate debuta George Pușcaș la Dinamo 4 Ce salariu avea Gabi Matei în Liga a 3-a. Fotbalistul pe care Gigi Becali a dat 600.000 de euro juca acum pe nimic 5 Reacţia “U” Cluj după ce CCA a delegat la meciul cu Oțelul o rudă a unui oficial de la FCSB 6 Filipe Coelho a făcut anunțul, după Craiova – Metaloglobus 2-1: „Este prima dată pentru acest club”
Citește și