Gică Popescu a fost întrebat care sunt şansele ca FCSB să revină în Ghencea. Răspunsul tranşant al "Baciului". Ce echipă îşi doreşte să joace pe Stadionul Steaua

Iulian Focșăneanu Publicat: 28 noiembrie 2020, 7:35

Comentarii
Gică Popescu a fost întrebat care sunt şansele ca FCSB să revină în Ghencea. Răspunsul tranşant al "Baciului". Ce echipă îşi doreşte să joace pe Stadionul Steaua

Gică Popescu a fost pe noul Stadion Steaua

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

"Baciul" nu s-a ferit să discute şi despre şansele pe care le are FCSB pentru a juca pe noua "bijuterie" din Ghencea, care are o capacitate de 31.000 de locuri şi a costat peste 60 de milioane de euro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB îşi doreşte să revină în Ghencea şi să joace pe Stadionul Steaua

Popescu a dezvăluit că, pentru a putea reveni în Ghencea, FCSB are nevoie de acordul generalilor din Ministerul Apărării. 

"Sincer, sunt puţin invidios că nu mai am 25 de ani să joc cu echipa naţională aici. Este un stadion superb, pe care Bucureştiul îl merita, clubul Steaua îl merita pentru că este cel mai important club ca istorie fotbalistică în România. 

E un proiect fantastic, un pas înainte pentru România. Ministerul Apărării este proprietarul stadionului…ce vor face cei de la MApN este alegerea dânşilor. Pentru a administra această arenă este nevoie de o sumă importantă de bani. Cred că trebuie găsită o formulă pentru a veni şi alte echipe, să se desfăşoare şi alte evenimente pentru a se produce bani", a declarat Gică Popescu.

Fostul jucător al Stelei este sigur că echipa Armatei, din liga a 3-a, şi-a trasat obiective măreţe.

Reclamă
Reclamă

"Probabil că cei de la Steaua au un plan să aducă echipa în prima ligă, după care să o califice în cupele europene şi să joace acolo. E normal ca pe un astfel de stadion să se joace meciuri…în primul rând ale echipei naţionale, pentru că eu mi-aş dori ca echipa naţională să revină în Ghencea şi să revină şi rezultatele bune. Poate este un talisman acest stadion. Repet, ţine de Ministerul Apărării cum îl vor gestiona pentru că ei sunt proprietari", a mai spus Popescu.

Nu doar FCSB visează că va juca pe Stadionul Steaua. Gardoş, Rusescu şi Dodel vor şi ei să fie acasă în Ghencea. Academica Clinceni s-ar putea muta acolo.

"M-aş bucura, până rezolvăm şi noi cel puţin problemele cu nocturna, să fim gazde acolo. Ar fi minunat şi suntem aproape", a spus Ilie Poenaru.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuși Marius Baciu să ducă FCSB în preliminariile Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:06

VIDEOCristiano Ronaldo, maestru de ceremonii după ce a câștigat titlul cu Al-Nassr! Portughezul a făcut spectacol cu fanii

23:45 21 mai

Danemarca – Slovacia 1-5. Canada – Norvegia 6-5, după prelungiri! Spectacol total la Mondialul de hochei

23:45 21 mai

Anunţul făcut de Gigi Becali în privinţa lui Marius Baciu: “Aşa a fost şi la Edi Iordănescu”

23:23 21 mai

VIDEOCristiano Ronaldo, în lacrimi la meciul care l-a făcut campion în Arabia Saudită! Imagini emoţionante cu superstarul

23:13 21 mai

Ce a apărut pe contul lui Ronaldo după ce superstarul portughez a câştigat primul titlu în Arabia Saudită!

22:57 21 mai

Cristiano Ronaldo, campion în Arabia Saudită! Al-Nassr, primul titlu după o pauză de 7 ani

1 UPDATETuchel, decizii “bombă” în privinţa lotului pentru Mondial! Vedetele care sunt OUT: “Am fost şocat şi devastat” 2 Octavian Popescu, ironie la adresa lui Gică Hagi? Fotografia publicată de fotbalistul FCSB-ului 3 Sud-africanii au reacţionat după ce Siyabonga Ngezana a semnat! 4 “Un meci nebun” Prima reacţie a lui Jaqueline Cristian după ce a reuşit o performanţă unică în carieră! 5 Mihai Stoica anunţă două transferuri la FCSB: “Pe unul îl ştie şi Gigi” 6 Concurență pentru Daniel Pancu la Rapid! Numele surpriză aflat pe lista lui Dan Șucu
Citește și