Gigi Becali, afacere de sute de milioane de euro! Tunul pregătit de finanțatorul FCSB: „Piața a crescut, e cerere multă!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 16 iulie 2021, 10:40

Comentarii
Gigi Becali, afacere de sute de milioane de euro! Tunul pregătit de finanțatorul FCSB: „Piața a crescut, e cerere multă!

Mediafax Foto / Marian Ilie via Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Gigi Becali, afacere de sute de milioane de euro. Patronul FCSB a anunțat ce proiecte de viitor are. Acesta și-a implicat și familia în noul business. Finanțatorul roș-albaștrilor vrea să dea lovitura cu apartamentele pe care le va construi.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali, afacere de sute de milioane de euro

Am început proiecte imobiliare și cu prima fată, și cu a doua. După aceea ne vom extinde foarte mult, vom face imobiliare de sute de milioane de euro. Aveam planuri și înainte, dar acum piața a crescut, e cerere multă, ofertă nu prea e, și atunci dacă tot e, am zis hai să ne apucăm să facem.

Dar ei fac (nr. fiicele și ginerele), eu doar îi consiliez. Eu am firma Becali Imobiliare prin care se vând apartamentele, răspund în fața oamenilor că tot ce se vinde este în regulă, că nu-i păcălește nimeni”, a declarat Gigi Becali pentru Economica.net.

Becali vinde mai ieftin ca ceilalți dezvoltatori

Becali a anunțat că va vinde sub prețul pieței pentru a atrage clienți. Finanțatorul de la FCSB susține că el va fi cel care va răspunde în fața clienților. 82.000 de euro, plus TVA, costă un apartament de două camere, făcut de firma lui Becali. Cel de trei camere este 106.500, plus TVA.

Eu am firma Becali Imobiliare prin care se vând apartamentele, răspund în fața oamenilor că tot ce se vinde este în regulă, că nu-i păcălește nimeni.

Reclamă
Reclamă

Dacă cineva dă cu 1.500 de euro metrul pătrat, eu vând cu 200 de euro mai puțin decât toți dezvoltatorii„, a mai spus Becali.

  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga titlul în La Liga?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:46

Arnold Garita a făcut show la venirea în România! Cum l-a numit pe Gigi Becali: „Dacă nu joc, îmi iau banii şi plec”

16:38

Jucător de 1,8 milioane de euro pentru Daniel Pancu la Rapid. Au bătut palma pentru transfer

16:22

U Cluj – UTA LIVE SCORE (18:30). Duel echilibrat între Bergodi şi Mihalcea. Echipele probabile

16:18

Salariile incredibile ale jucătorilor Corvinului, care au umilit-o pe CFR: „Atât se poate, cu asta defilăm”

16:13

FCSB – Botoşani LIVE TEXT (21:30). Roş-albaştrii pot urca pe primul loc. Echipele probabile

15:53

Dan Șucu, veste uriașă pentru fanii Rapidului! Capitalul social al clubului a fost majorat: „O nouă etapă”

1 A murit Mircea Marius, nepotul lui Mircea Rednic. A fost găsit mort în dimineaţa nunţii 2 Jose Mourinho, verdict fără menajamente, după ce Real a „spulberat-o” pe Schalke! Ce a spus despre Mbappe şi Diomande 3 A greșit la gol și i s-a reziliat contractul! Fostul jucător de la FCSB a rămas liber de contract după 3 meciuri 4 Cine este și cu ce se ocupă mama lui David Popovici. Detaliul mai puţin ştiut din viaţa sportivului 5 BREAKING NEWSCristiano Ronaldo şi-a anunţat retragerea! Când îşi încheie activitatea superstarul portughez 6 Imaginea anului: puștiul de 18 ani de la Lens, singur pe tunel în timp ce colegii ridicau trofeul deasupra capului
Citește și