Patronul de la Botoşani spune că vrea ca FCSB să ia titlul, dar a precizat că vrea să îl bată pe Gigi Becali.
„Acum că ne-am calificat în play-off, mă pregătesc să termin pe locul 3! Nu știu dacă e bine spus coaliție, dar există ceva împotriva, chiar o răutate contra celor de la FCSB. Asta și pentru că domnul Becali e foarte guraliv! Eu nu țin cont de asta. Eu aș vrea să câștige FCSB campionatul, dacă eu nu am nicio șansă. Din motive financiare, dar și din afecțiune. Țin la FCSB mai mult ca la alte echipe! Am fost toată viața mea stelist, dar asta nu contează la meciurile directe. Sper să bat FCSB! Eu joc meciurile directe atât de bine cât se poate.
Lupt cu toate armele mele pentru a câștiga împotriva oricărei echipe. Împotriva celor de la FCSB nu o să fiu niciodată! E o echipă frumoasă. Contează și că domnul Becali poate cumpără jucători dacă ia campionatul. În disputa directă asta nu contează. Dar aș vrea ca FCSB să ia campionatul”, a declarat Iftime pentru gsp.ro.
Gigi Becali, singur împotriva tuturor! De ce se teme patronul FCSB
Gigi Becali crede că echipele rivale din play-off-ul Ligii 1 vor complota împotriva FCSB în ultimele runde ale sezonului.
Gigi Becali: ”Există antipatii și simpatii, dar sunt împotriva mea”
”Nu mai există aranjamente. Există antipatii și simpatii, dar acestea sunt numai împotriva mea. Nu se asociează împotriva mea, dar când nu mai au nimic de câștigat, și este în joc persoana mea, fac în așa fel încât să fie împotriva mea", spunea Gigi Becali pentru Digisport.
- Primul aliatul al lui Gigi Becali în lupta pentru titlu
- Patronul FCSB se teme de o coaliţie împotriva sa
- Un rival e stelist de mic
- Sezonul din NBA se vede exclusiv în AntenaPLAY, începând cu 26 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Italienii au descoperit secretul lui Cristi Chivu! Cum a schimbat-o românul pe Inter: “A transferat aceste concepte”
- Primul jucător de la Universitatea Craiova care i-a mulțumit public lui Mirel Rădoi după demisie: “O plăcere”
- Fostul star de la Chelsea a ajuns în spital din cauza unor “anomalii cardiace”
- Lionel Messi, întrebat din nou dacă participă la Cupa Mondială din 2026: “Nu vreau să fiu o povară”
- Ladislau Boloni nu s-a ferit de cuvinte înainte de Bosnia – România: “Vreau să înțep jucătorii”
































