Închide meniul

Gigi Becali, atacat dur de prietenul Ioan Andone! "Sunt uluit! Vorbește prostii cât casa de mari"

Antena Sport Publicat: 12 mai 2021, 16:37 / Actualizat: 13 iunie 2023, 16:39

Comentarii
Gigi Becali, atacat dur de prietenul Ioan Andone! "Sunt uluit! Vorbește prostii cât casa de mari"

Fotbalistul propus la FCSB

Gigi Becali, atacat dur de prietenul Ioan Andone! Acuzaţiile lui Gigi Becali s-au bazat pe relaţia dintre Ioan Andone şi Ştefan Stoica, antrenorul de atunci al lui Gloria Buzău.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali, atacat dur de prietenul Ioan Andone: “Gigi vorbește acum prostii cât casa de mari”

“Sunt uluit de cele declarate de Gigi Becali. Eu sunt prieten cu el, iar el m-a sunat de o grămadă de ori și am tot vorbit și cu diferite ocazii în acești ani, dar niciodată în viața lui Gigi nu mi-a reproșat așa ceva. Nu știu ce naiba l-a apucat să vorbească așa aiurea în tramvai.

Fane Stoica nu a avut nicio primă de la noi, iar CFR nu a fost prinsă cu nicio valiză pentru că nu a existat așa ceva. Eu cu Fane Stoica am lucrat doar la Omonia, pentru că aveam nevoie de el, deoarece Fane știa limba greacă. Nici nu am numărul de telefon al lui Fane Stoica și nici nu mai știu de câți ani nu am vorbit cu el.

Gigi vorbește acum prostii cât casa de mari. El e în luptă tot cu CFR și e distrus când vede că pierde puncte cu echipe mai mici. Eu l-am considerat pe Gigi un om cu capul pe umeri, dar văd cu o ia razna cu scenariile astea. Să se uite în curtea lui, nu să caute tot felul de lucruri aiurea”, a declarat Ioan Andone, potrivit prosport.ro.

EXCLUSIV. Gigi Becali, atacuri dure după FCSB – Clinceni 2-2

“M-a bătut echipa mea”, a tunat Gigi Becali, după remiza dintre FCSB şi Clinceni. Becali susține ca a investit la Academica, pe când ilfovenii erau în Liga a doua, dar că nu și-a primit nici până acum banii înapoi.

Reclamă
Reclamă

FCSB poate pierde și acum titlul, cum s-a întâmplat în 2008, tot în fața celor de la CFR. Şi atunci de echipă pe care chiar el o finanța, după cum susține el. Atunci, echipa sa a fost încurcată de Gloria Buzău, prin golul marcat de Bunică, în prelungiri. Ştefan Stoica, actualul colaborator al lui Andone, era pe banca celor de la Buzău.

“M-a bătut echipa mea. Așa au făcut și ăia la Buzau. Ăla de l-am pus eu antrenor, Stoica, cu CFR a vândut meciul, că era cu Andone, fusese prieten, antrenorul secund al lui, prin Grecia. Eu cer moralitate. Cum joacă cu mine, așa să joace și cu dușmanii mei”, a tunat Gigi Becali la AS.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine a fost omul meciului în România - Austria 1-0?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:55
România U21 – Cipru U21 2-0, în preliminariile CE 2027. Tricolorii obțin al doilea succes din grupe
20:50
Portugalia – Ungaria (LIVE SCORE 21:45), în preliminariile World Cup 2026. Estonia – Moldova s-a terminat 1-1
20:48
VideoJurnal Antena Sport | Un record strălucitor
20:40
LIVE SCOREQatar – Emiratele Arabe Unite 0-0. Cosmin Olăroiu poate obține “biletele” la World Cup 2026
20:34
VideoJurnal Antena Sport | Lucescu schimbă pentru Mondial
20:27
Uluitor! 400 de milioane de euro pentru Lamine Yamal. Ce club oferă suma astronomică
1 Ce i-a spus Ianis Hagi lui Alaba la finalul partidei. Jucătorul de la Real Madrid s-a conformat imediat 2 Gigi Becali i-a găsit înlocuitor lui Mihai Popescu, după accidentarea de la națională: „Nu poți să stai într-un jucător” 3 Posibilele adversare ale României la barajul pentru World Cup 2026 după victoria cu Austria 4 Mircea Lucescu, dat pe spate de un tricolor la meciul cu Austria: “Extraordinar! Parcă era noul Cămătaru” 5 Greşeala lui Edi Iordănescu pe care Lucescu a reparat-o la naţionala României. Dan Petrescu: “Băi, dar chiar nimeni nu vede” 6 „La asta să răspunzi tu”. Ralf Rangnick a răbufnit după ce Austria a fost învinsă de România: „Nu am venit cu nasul pe sus”
Citește și