Închide meniul

Gigi Becali i-a făcut echipa lui Dinu Todoran: “Ei vor juca!” Ce a spus despre transferul lui Moruţan la Galatasaray şi pe cine au vrut turcii în locul lui Cicâldău

Publicat: 26 iulie 2021, 0:54

Comentarii
Gigi Becali i-a făcut echipa lui Dinu Todoran: Ei vor juca! Ce a spus despre transferul lui Moruţan la Galatasaray şi pe cine au vrut turcii în locul lui Cicâldău

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Gigi Becali i-a contrazis pe jurnaliştii din Turcia, care au scris despre interesul lui Galatasaray pentru Moruţan.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Ce am fost întrebat eu și cred că asta era, am fost întrebat de o persoană cât vreau pe Olaru, înainte de a pleca Cicâldău. Am zis că vreau 10 milioane și cică:’bă, dar nu lași deloc?’. Am zis că nu las și mi-a spus că o să se îndrepte spre altcineva.

Am spus că nu îl dau, nu vreau să îl vând acum. Nu mă interesează să vând acum, vreau să fac echipă să intru în grupe în Liga Campionilor. Pe Tănase îl dau, nu are de ce să fie supărat, el are un rol foarte important, dar nu se vede”, a spus Gigi Becali la Digi Sport.

Becali i-a stabilit în direct echipa ideală lui Dinu Todoran. “O să joace Olaru și Moruțan interi, Coman în stânga, Tănase vârf, Tavi Popescu în dreapta. Și Olaru între Cordea și Moruțan. Când e mingea numai la tine, n-ai nevoie să te aperi”, a mai spus şeful FCSB.

FCSB, show în derby-ul cu Universitatea Craiova

FCSB a învins-o cu 4-1 pe Universitatea Craiova în derby-ul etapei a doua din Liga 1. Olimpiu Moruţan a deschis scorul, în minutul 7, cu o „torpilă” de la aproape 30 de metri. Octavian Popescu a majorat avantajul după doar 9 minute. Acesta a marcat din pasa lui Andrei Cordea.

Reclamă
Reclamă

Spre finalul primei reprize, Andrei Cordea a dus scorul la 3-0 cu o nouă execuţie superbă. Acesta este al doilea meci consecutiv în care tânărul fotbalist înscrie pentru FCSB.

În repriza secundă, Mateiu şi-a băgat mingea în propria poartă, în minutul 60, iar Markovic a închis tabela, cu un gol venit după ce s-a distrat cu defensiva adversară.

În urma acestui rezultat, FCSB a urcat pe locul 3 în Liga 1, cu 4 puncte. De cealaltă parte, Universitatea Craiova rămâne pe locul 10, cu 3 puncte.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va califica Inter în optimile Ligii Campionilor, după 1-3 în tur cu Bodo/Glimt?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:42
Victor Angelescu, replică la videoul cu câinele care adulmecă o pană: “Nu au avut cea mai bună strategie”
23:19
Costel Gâlcă, după ce Rapid este matematic în play-off: “Era important pentru noi să câştigăm”
23:12
Marian Aioani nu a fost recuperat 100% pentru Rapid – Dinamo: “Trebuia să riscăm”. Ce a spus despre bulgărele de zăpadă
23:05
Kopic a anunţat ultimul transfer al lui Dinamo, după eşecul cu Rapid: “Va veni!”
22:57
VideoFanii lui Braga au oprit meciul cu Guimaraes cu torţe şi artificii! Scene incredibile în Liga Portugal
22:56
Promisiunea lui Cîrjan: “În play-off să-i batem de două ori”
1 Jucătorul care e OUT de la FCSB pentru meciul cu Metaloglobus. Anunțul lui Mihai Stoica: „Nu ne putem opune” 2 FotoUn fost jucător de la FCSB, relaţie cu o ispită de la Insula Iubirii 3 Ion Ţiriac jr. şi Sorana Cîrstea s-au despărţit 4 Cât a durat povestea de dragoste dintre Ion Ţiriac jr. şi Sorana Cîrstea. Ce se ştie despre despărţirea lor 5 Dennis Man, aproape să scrie istorie la PSV. Borna impresionantă pe care o poate atinge românul 6 Ionel Ganea, afacere în memoria fiului decedat
Citește și