Închide meniul

Gigi Becali poate da marea lovitură! Ofertă din Premier League pentru unul dintre starurile de la FCSB. Cât cere patronul liderului

Antena Sport Publicat: 18 ianuarie 2021, 6:14

Comentarii
Gigi Becali poate da marea lovitură! Ofertă din Premier League pentru unul dintre starurile de la FCSB. Cât cere patronul liderului

Darius Olaru este ofertat de West Ham

West Ham este hotărâtă să îl transfere pe internaţionalul român. Potrivit sport.ro, "ciocănarii" şi-au manifestat interesul să îl transfere pe Olaru, iar Gigi Becali a cerut 7 milioane de euro. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Darius Olaru, ofertat de West Ham

Olaru ar putea fi primul jucător care pleacă de la FCSB în această iarnă. I-ar lua faţa golgheterului României, Dennis Man, care a fost dorit în trecut de Sheffield United. 

"M-a întrebat cineva ieri de Olaru, am spus că nu îl vând, că nu ştiu ce preţ are. Dacă îmi dă 10 milioane de euro, îl vând pe loc", a spus Becali, în vara anului trecut. 

Cota lui Darius Olaru este într-o continuă creştere chiar şi pe timpul pandemiei. Conform Transfermarkt, jucătorul care a înscris 2 goluri în 13 meciuri pentru România U21 a ajuns să valoreze 2 milioane de euro.

Gigi Becali face profit uriaş de pe urma lui Darius Olaru

Dacă Olaru va pleca de la FCSB, atunci Becali ar face un profit uriaş după numai un an de la venirea jucătorului de la Gaz Metan Mediaş. Atunci, Gigi plătea 600.000 de euro pentru mijlocaşul care acum e cotat de transfermarkt.de la două milioane de euro.

Reclamă
Reclamă

În cele 12 meciuri disputate în această ediţie a Ligii 1, Olaru a marcat trei goluri şi şi-a trecut în cont şi două pase decisive, fiind unul dintre jucătorii de bază ai lui Toni Petrea.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuşi Universitatea Craiova să ia titlul în acest sezon fără Mirel Rădoi?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:39
Jannik Sinner, victorie la pas la Turneul Campionilor. Adversarul italianului a avut probleme medicale
23:31
Roberto Mancini, destinaţie surpriză. Cu ce echipă a bătut palma
23:11
Laurenţiu Reghecampf, tun de 500.000 de euro! Ce club este obligat de FIFA să-i dea banii
22:43
Mihai Stoica anunță amenzi record la FCSB, după eliminarea lui Daniel Bîrligea: „Vor fi unice”
22:27
Mihai Neşu, reacţie surpriză în conflictul “Steaua – FCSB”: “E echipa mea, care mi-a rămas în suflet”
21:59
Veste şoc pentru echipa la care joacă Denis Drăguş. Preşedintele clubului, arestat pentru meciuri trucate
1 EXCLUSIVBombă la Universitatea Craiova. Mirel Rădoi şi-a făcut bagajele şi a plecat de la echipă 2 Tragedie în fotbalul românesc. Fotbalist mort în accident, în timp ce mergea la stadion 3 UPDATEMihai Rotaru îi caută înlocuitor lui Mirel Rădoi. Noul nume apărut pe lista patronului din Bănie 4 Daniel Bîrligea nu a plecat cu autocarul FCSB-ului! Ce s-a întâmplat cu atacantul, după ce a fost făcut praf de Gigi Becali 5 Elias Charalambous şi Mihai Pintilii “şi-au dat demisia”. Anunţul lui Gigi Becali după Hermannstadt – FCSB 3-3 6 Presa din Italia a reacționat imediat, după ce Cristi Chivu a dus-o pe Inter pe primul loc: „Arată solid”
Citește și