Conform Fanatik, salariul tehnicianului a fost redus considerabil. Acesta câştiga 5000 de euro în momentul în care îi pregătea pe roş-albaştri, dar acum primeşte numai 3000 de lei lunar.
Gigi Becali, salarii de "criză" la FCSB
Bogdan Vintilă a acceptat să o pregătească pe FCSB II chiar şi în aceste condiţii. După declanşarea pandemiei, patronul campioanei din 2015 a mai luat câteva hotărâri care nu au fost pe placul angajaţilor lui.
Şase jucători de la prima echipă au fost băgaţi în şomaj tehnic. Adi Popa, Alexandru Stan, Cristi Bălgrădean, Bogdan Planic, Harlem Gnohere şi Marko Momcilovic sunt jucătorii care s-au trezit cu salariile tăiate. Fotbaliştii au apelat la comisii, dar nu au avut câştig de cauză. Comisia Naţională pentru Soluţionarea Litigiilor i-a dat dreptate lui Gigi Becali.
- Gigi Becali reduce cheltuielile la FCSB
- Bogdan Vintilă a ajuns la echipa a doua
- Cupa Mondială 2025 la tenis de masă e live în AntenaPLAY (14-20 aprilie)
- Marele Premiu al Arabiei Saudite este live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 20:00
- „A fost ultimul meci cu Real în Liga Campionilor?” Răspunsul lui Carlo Ancelotti! Ce a spus de viitor
- „O noapte istorică” Declan Rice, după ce Arsenal a eliminat-o pe Real Madrid: „Vrem trofeul”
- Arsenal – PSG și Barcelona – Inter, în semifinalele Champions League! Dueluri „de foc” pentru marea finală
- Real Madrid – Arsenal 1-2 și Inter – Bayern Munchen 2-2! Deţinătoarea trofeului, OUT din Ligă!
- Lautaro Martinez a înscris în Inter – Bayern Munchen şi a atins o bornă impresionantă!