Gigi Mulţescu a fost băgat în ceaţă de spanioli. A fost înlocuit cu Contra, dar încă nu ştie ce funcţie va ocupa

Iulian Focșăneanu Publicat: 2 septembrie 2020, 19:29

Comentarii
Gigi Mulţescu a fost băgat în ceaţă de spanioli. A fost înlocuit cu Contra, dar încă nu ştie ce funcţie va ocupa

Gigi Mulţescu aşteaptă întâlnirea cu Pablo Cortacero

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Tehnicianul de 68 de ani aşteaptă să vadă ce propunere îi fac spaniolii. În momentul de faţă, Mulţescu nu ştie ce post ar putea ocupa în noua organigramă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Mulţescu, întâlnire decisivă cu spaniolii de la Dinamo

n primul rând, nu s-a pus problema dacă rămân sau plec. Nu am discutat decât că rămân, vedem în ce funcţie. Sigur că trebuie să ştiu pe ce post şi să mi se potrivească. Să mă reprezinte, să fac faţă! Mâine (n.r. joi) am întâlnirea, aşa ne-am înţeles să ne întâlnim. Probabil că o să fie şi români şi spanioli prezenţi, dar acum sunt dinamovişti toţi.

Mă interesează un post în care să pot performa. Un post mai tehnic, nu ştiu cum se va numi. Nu e foarte urgent pentru că postul pe care îl voi ocupa nu are finalitate imediată. E un post care trebuie pregătit, timp este. În schimb, echipa nu are timp, trebuie să folosească timpul la maximum", a declarat Gigi Mulţescu pentru Digi Sport.

Cosmin Contra a debutat cu o înfrângere pe banca lui Dinamo. "Câinii" au cedat la limită cu Chindia Târgovişte, scor 0-1. În prima etapă, alb-roşiii au remizat acasă cu Hermannstadt.

Oamenii de afaceri spanioli tocmai au virat 80.000 de euro pentru a plăti datoriile pe care Dinamo le are către jucători. Noul patronat ar mai fi venit cu 200.000 de euro săptămâna trecută pentru a plăti alte 45 de zile de salarii restante.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Merită Istvan Kovacs să arbitreze finala Cupei Mondiale?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:00

VIDEOArgentina, ajutată de arbitraj? După ce Messi a scăpat de eliminat cu Algeria, acum vine o nouă controversă cu Austria

22:54

Lionel Messi, în cursa pentru un nou Balon de Aur? Lista favoriților după ce a devenit cel mai bun marcator de la Mondiale

22:50

Lionel Messi a surprins, după ce a scris istorie la Mondial: “Nu-mi mai amintesc”

22:11

Trei concluzii după Argentina – Austria 2-0: Messi, Messi, Messi

22:03

Programul zilei a 12-a de la Campionatul Mondial. Meciurile transmise pe Antena 1 și live în AntenaPLAY

21:55

VIDEOArgentina – Austria 2-0. Messi continuă spectacolul la Cupa Mondială cu o dublă pe Antena 1 şi AntenaPLAY

1 Transfer pregătit de Universitatea Craiova. O nouă mutare de Liga Campionilor 2 Denis Drăguş, liber spre FCSB. Anunţul din Turcia care îi dă speranţe lui Gigi Becali 3 Moment controversat în startul meciului istoric arbitrat de Istvan Kovacs la Mondial. Japonia a cerut penalty 4 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic 5 Suma cu care s-a ales Istvan Kovacs după ce a arbitrat meciul 1.000 din istoria Cupei Mondiale 6 Leo Messi, negocieri pentru revenirea în tricoul Barcelonei! Totul s-ar putea petrece după Cupa Mondială
Citește și