Închide meniul

Gnohere nu este regretat de un fost antrenor al lui FCSB. "Nu era vreun Piţurcă, să facă diferenţa. Era un oportunist!"

Antena Sport Publicat: 16 iunie 2020, 6:14

Comentarii
Gnohere nu este regretat de un fost antrenor al lui FCSB. "Nu era vreun Piţurcă, să facă diferenţa. Era un oportunist!"

Harlem Gnohere şi-a reziliat contractul cu FCSB

Fostul jucător şi antrenor al roş-albaştrilor este convins că francezul nu ar trebui să fie regretat. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ilie Stan: "Gnohere nu e o pierdere pentru FCSB"

Harlem Gnohere a înscris 41 de goluri în cele 92 de meciuri din Liga 1 jucate în tricoul lui FCSB. Chiar şi aşa, nu l-a convins pe Ilie Stan. 

"Nu e vreo pierdere plecarea lui Harlem Gnohere, nu era vreun Pițurcă, Vlădoiu sau Ciocoiu, foști atacanți de careu ai echipei din Ghencea, oameni care făceau diferența prin combinațiile în care intrau, prin execuții în fața porții, prin presingul pe care-l făceau foarte sus. Gnohere era un oportunist", a continuat Ilie Stan, pentru Digi Sport

Atacantul francez a ajuns la FCSB în 2017. A fost cumpărat chiar de la rivala Dinamo cu 250.000 de euro. Vârful de 32 de ani a decis să-şi grăbească plecarea după ce a fost băgat în şomaj tehnic de Gigi Becali.
 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va fi titular de drept Ianis Hagi la Alanyaspor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:50 4 sept.
România – Canada LIVE VIDEO (21:00, Antena 1 și AntenaPLAY). Amical de lux pentru „tricolorii” lui Lucescu
23:40 4 sept.
Spania a dat recital cu Bulgaria. Germania, eșec cu Slovacia. Rezultatele serii din preliminariile CM 2026
22:49 4 sept.
FCSB pune în vânzare pachetele de bilete pentru meciurile din Europa League! Cât costă abonamentele
22:46 4 sept.
Măsurile și recomandările Jandarmeriei înaintea meciului România – Canada. Program prelungit pentru transportul în comun
22:34 4 sept.
Dinamo a „pus ochii” pe un fundaș de la CFR Cluj! Anunțul lui Andrei Nicolescu: “Suntem interesați”
22:14 4 sept.
„Nu suntem pe dinafară”. Șeful Ferrari, avertisment pentru rivale înaintea Marelui Premiu al Italiei
1 Mircea Lucescu a numit jucătorul care are „ușa închisă” la echipa națională: “Prefer să nu-l mai chem” 2 “E ultimul preţ” Suma pe care i-a cerut-o Neluţu Varga lui Gigi Becali, pentru un nou transfer de la CFR la FCSB 3 “Mi-e ruşine” Gigi Becali, o nouă decizie în legătură cu Vlad Chiricheş după ce l-a scos din echipa FCSB-ului 4 Dinamo Kiev, reacție fermă după scandalul uriaș provocat de Vladislav Blănuță în Ucraina: „Greșeli din trecut” 5 Surpriza uriaşă pe lista trimisă de FCSB la UEFA, pentru meciurile din grupa Europa League 6 “Poate să se supere nea Mircea” Adrian Mutu a spus ce jucător din Liga 1 trebuia convocat la naţională!
Citește și