Închide meniul

Haos la Dinamo! Mulţescu vrea să plece după a 10-a etapă la rând fără victorie. "Mă simt inutil". Acuzaţii dure pentru petrecăreţi. "Ăştia nu sunt sănătoşi la cap!"

Antena Sport Publicat: 9 aprilie 2021, 20:45

Comentarii
Haos la Dinamo! Mulţescu vrea să plece după a 10-a etapă la rând fără victorie. "Mă simt inutil". Acuzaţii dure pentru petrecăreţi. "Ăştia nu sunt sănătoşi la cap!"

Gheorghe Mulţescu a anunţat că vrea să demisioneze după Dinamo-Clinceni 1-3

Dinamo a încheiat sezonul regular cu al patrulea eşec la rând. "Câinii" nu au mai câştigat de 10 etape, în care au obţinut doar 2 puncte, şi ar putea intra în play-out de pe penultimul loc! Cu toate acestea, mai mulţi jucători au petrecut la ziua lui Ricardo Grigore. Acesta a fost atacat de fani, dar nu a scăpat nici de reproşurile lui Mulţescu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Mulţescu, despre petrecăreţii lui Dinamo: "Nu sunt în regulă aceste lucruri"

"Nu sunt în regulă aceste lucruri cu două zile înaintea unui meci. Astăzi am aflat. Sunt câteva lucruri care nu sunt în regulă. Trebuie să le analizăm şi să luăm cea mai bună decizie", a declarat Mulţescu, potrivit digisport.ro, după Dinamo-Clinceni 1-3.

Florin Prunea i-a făcut praf pe petrecăreţii lui Dinamo. "E posibil să vă bateţi joc de un om care a făcut istorie pentru Dinamo?! Chiar să fie atât de inconştienţi?! Cum e posibil cu două zile înainte de meci să participi la petrecere. Lasă situaţia în care e Dinamo, dar în situaţia în care suntem în pandemie. Ăştia nu sunt sănătoşi la cap!", a spus Prunea, potrivit aceleiaşi surse.

Gigi Mulţescu vrea să demisioneze: "Nu cred că mai am putere să merg mai departe"

Mulţescu a fost dezamăgit şi de ce a văzut pe teren în meciul cu Clinceni, în care Dinamo a luat trei goluri în primele 17 minute, dintre care unul direct din corner.

"Sunt foarte dezamăgit de câțiva jucători. Am făcut niște schimbări, s-au mai așezat lucrurile, dar fără execuții ce să faci? Dar mă consider eu principalul vinovat. Meciul de la Cluj a contat foarte mult (n.r. 0-1)", a declarat Mulţescu.

Reclamă
Reclamă

Poreclit "Smurdul", cel care a salvat-o pe Dinamo sezonul trecut nu se simte în stare să continue în "Ştefan cel Mare", după mai puțin de o lună de la revenirea pe banca tehnică.

"În momentul de față mă pun la dispoziția conducerii. Nu cred că mai am putere să merg mai departe. Acum mă gândesc să mă pun la dispoziție, să văd ce doresc ei. Trăiesc o senzație de… nu găsesc cuvintele! Nu mă mai simt util. Poate nu fac eu ce trebuie. M-am confruntat cu multe situații de-a lungul carierei, dar acum e ciudat! Nu vreau să dau bir cu fugiții, dar e foarte greu. Poate că m-am supraevaluat când am acceptat să vin", a spus Mulţescu, aproape cu ochii în lacrimi.

Mircea Rednic, demis de la Viitorul, și Florin Bratu sunt numele aflate pe lista lui Dinamo. Mulțescu spune că nu a fost deranjat de zvonurile aducerii lui Rednic. "E prietenul meu", a spus tehnicianul în vârstă de 69 de ani. În premieră, vor fi doar 9 etape în play-out, iar Mulțescu atrage atenția că nu mai e timp de alți pași greșiți. 

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuşi Universitatea Craiova să ia titlul în acest sezon fără Mirel Rădoi?
Loading ... Loading ...
Citește și:
8:34
Gigi Becali, contrazis în direct după ce l-a făcut praf pe Daniel Bîrligea: „De ce să te cerți cu el?”
8:33
Motivul pentru care jucătorii de la FCSB pot da în judecată clubul. Anunţul lui Mihai Stoica: “Sunt chestii interpretabile”
8:19
Dan Petrescu a lăudat doi jucători ai naționalei înaintea meciului cu Bosnia: „Pot face diferența”
0:58
Foto“Vă pupă păpușicile!” Prima postare a lui Gabi Tamaş după ce el şi Dan Alexa au câştigat Asia Express
0:24
FotoDan Alexa şi Gabi Tamaş au câştigat Asia Express! Suma pe care au primit-o! Cei doi, în lacrimi în finală
23:57 12 nov.
Gigi Becali nu a renunţat la transferurile lui Louis Munteanu şi Emerllahu la FCSB!
1 Clubul care a evoluat în Liga 1, exclus din toate competițiile din România! De ce s-a ajuns la această situație 2 FotoA murit Horia Moculescu! Compozitorul era mare fan FCSB şi i-a ţinut partea lui Becali în conflictul cu armata 3 Amendat de Gigi Becali, Daniel Bîrligea și-a aflat și pedeapsa de la Disciplină. Cât stă suspendat 4 FotoNadia Comăneci a vorbit despre plecarea din România la împlinirea vârstei de 64 de ani 5 Gigi Becali s-a săturat şi renunţă la un jucător de la FCSB: “Îl dau pe 300.000 de euro ca pe Ştefănescu” 6 Ricardo Cadu, dezvăluiri din trecutul lui Filipe Coelho. Ce şanse are Craiova la titlu cu el antrenor: “Eu cred…”
Citește și