Ianis Hagi a vorbit despre viitorul său. “Este pe mâini bune, sunt foarte liniştit”. Ce a spus despre ofertele primite de Rangers!

Iulian Focșăneanu Publicat: 24 mai 2021, 22:29

Comentarii
Ianis Hagi a vorbit despre viitorul său. Este pe mâini bune, sunt foarte liniştit. Ce a spus despre ofertele primite de Rangers!

Ianis Hagi a vorbit despre viitorul său

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Internaţionalul român este dorit de Sevilla şi Lazio, dar are o clauză de reziliere de 20 de milioane de euro. Ianis asigură că stă departe de zvonurile care au apărut şi că impresarii săi se ocupă de un posibil transfer.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ianis Hagi a vorbit despre viitorul său. Fiul “Regelui” nu se grăbeşte să plece de la Rangers

Momentan sunt în vacanţă. Sunt fericit pentru că sunt într-un club imens, în care se cere zi de zi să câştigi. Sunt la un club în care poţi să creşti foarte mult, în care să te obişnuieşti cu victoriile şi trofeele. Viitorul meu…cred că cel mai bine e să vorbiţi cu clubul, cu impresarii. Avem un plan construit de când am început să vorbesc cu impresarii.

Sunt foarte liniştit, atât timp cât ştiu că tot ce depinde de mine…să fiu sănătos, să joc bine. Cred că e ceva bun pentru un club ca Rangers, care vrea să crească şi să însemne în Europa ce însemna acum 20-30 de ani.

Viitorul meu este, după părerea mea, în mâini bune. Este de datoria lor să aibă griji de el, cât timp eu performez pe teren“, a declarat Ianis Hagi la digisport.ro.

Ianis Hagi a dezvăluit care a fost cel mai dificil moment de la Rangers

Fiul “Regelui” a anunţat de ce, în finalul anului trecut, Steven Gerrard l-a lăsat pe bancă în mai multe meciuri ale lui Rangers.

Reclamă
Reclamă

A fost un sezon în care am învăţat foarte mult. Prin noiembrie a fost perioada în care, după 9-10 meciuri a venit momentul în care, după ce am venit de la naţională nu am mai jucat foarte mult. A fost un motiv, nu vreau să intru în detalii. Clar era o chestie în care trebuia să devin mai mult, dar cred că şi cu greşeala aia puteam să joc.

Este un club foarte aproape de jucători. Mereu când cineva are problemă, ei îi ajută. Că este despre fotbal sau viaţa privată. Ştiam că trebuie să schimb ceva la mine, am schimbat. În decembrie mi s-a dat iar oportunitatea, am dat goluri, am dat pase de gol şi am avut un Crăciun fericit. Venise tata şi trebuia să joc bine!

Ştiam că trebuie să mă antrenez, că şansa o să vină. S-a văzut că am fost un jucător important de-a lungul sezonului. Pe teren am avut performanţă, am ajutat echipa şi am avut un sezon bun, de care sunt mândru. Am adus până la urmă campionatul, asta e cel mai important“, a mai spus Ianis Hagi.

Reclamă

Ianis Hagi, desemnat cel mai bun tânăr jucător din Scoția

Ianis Hagi a vorbit despre viitorul său după ce a fost desemnat cel mai bun tânăr jucător din Scoția. Mijlocașul român a făcut cel mai bun sezon la carierei, având cifre incredibile.

Românul a făcut un sezon istoric la Rangers, reușind să câștige titlul de campion făra înfrângere. Ianis a fost o piesă importantă în angrenajul echipei lui Steven Gerrard de-a lungul campaniei.

Pe plan individual, Ianis Hagi are cifre impresionante. Cele 12 assist-uri i-au adus premiul de cel mai bun pasator. În total, Hagi Jr. a contribuit la 18 goluri, având în cont și 7 goluri. Cu așa cifre, Ianis Hagi a câștigat detașat premiul pentru cel mai bun tânăr jucător din Scoția.

Hagi a jucat, în total, 45 de meciuri în toate competițiile. Românul a fost titular și în ultima etapă, 4-0 pentru Rangers împotriva lui Aberdeen, când și-a trecut în cont a 12-a pasă de gol.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va fi surpriza neplăcută a Cupei Mondiale?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
14:34

Scandal uriaș în Turcia! Numele legendei „exilate”, afișat pe stadion la Mondial: „Cineva a plătit pentru asta”

14:11

EXCLUSIVFlorin Răducioiu știe ce națională poate fi surpriza Campionatului Mondial: „Mare atenție la ei”

14:02

Ce bombă! Ronaldinho revine în fotbalul profesionist la 46 de ani şi va fi antrenat de un campion al României

13:38

Tunisia – Japonia LIVE VIDEO (duminică, 07:00, Antena 1 şi AntenaPLAY). Istvan Kovacs arbitrează meciul 1.000 de la Mondiale

13:37

Ecuador – Curacao LIVE VIDEO (03:00, Antena 1, AntenaPLAY). Luptă pentru locul trei în Grupa E

13:01

Mesajul postat de FIFA, înaintea meciului istoric pe care Istvan Kovacs îl va arbitra la Mondial

1 Trabzonspor a decis: ce se întâmplă cu Denis Drăguş, după ce atacantul s-a înţeles cu Gigi Becali 2 Un nou transfer în Belgia după Olaru. Fotbalistul din Liga 1 și-a dat acordul 3 Se pregătește să fugă de la FCSB. Mihai Stoica: “Am mari dubii că vine la reunire” 4 Pierluigi Collina a dezvăluit cum l-a ales pe Istvan Kovacs să arbitreze meciul 1.000 de la Mondiale 5 Prima reacție a lui Anderson Ceara, după ce transferul său la FCSB a picat. Postarea brazilianului 6 Răsturnare uriaşă de situaţie: Anderson Ceara nu mai ajunge la FCSB! Gigi Becali a făcut anunţul
Citește și