Conform presei scoțiene, Rangers ar vrea să îl aducă înapoi pe mijlocașul Billy Gilmour, care momentan joacă pentru Chelsea. Tânărul scoțian a bifat deja două meciuri în Champions League pentru trupa lui Lampard și este cotat deja la șapte milioane de euro.
Se pare că Steven Gerrard ar vrea să îl împrumute pe șase luni începând din perioada de iarnă. Puștiul de 19 ani a fost transferat de Chelsea chiar de la Rangers și joacă deja în naționala U21 a Scoției, fiind considerat cel mai mare talent al țării.
Totuși, se pare că Frank Lampard îl apreciază foarte multe pe tânărul jucător și nu este convins că ar trebui să îl lase să plece. ”Nu sunt sigur referitor la un împrumut. La modul în care Billy se antrenează și joacă, pot să îl văd cu noi. Deci trebuie să mă decid care este calea cea mai bună. Trebuie să facem ce este corect”, a declarat antrenorul lui Chelsea conform celor de la Glasgowlive.
Ianis Hagi, în derivă la Rangers!
Ianis Hagi (22 de ani) continuă să nu joace foarte mult la Rangers în ultima perioadă. Internaționalul român a fost din nou rezervă pentru echipa lui Steven Gerrard în meciul cu Ross County și a intrat abia în minutul 75 al partidei câștigate cu 4-0.
Rangers este lider detașat în Scoția, dominând fruntea clasamentului din Premiership cu 44 de puncte, 14 mai mult decât rivala Celtic. E drept, băieții lui Gerrard au și trei meciuri în plus disputate.
Ianis Hagi l-a înlocuit pe Ryan Kent în minutul 75, însă nu a reușit performanțe spectaculoase pe teren în sfertul de oră în care a fost folosit.
- Ianis Hagi nu mai prinde prima echipă la Rangers
- Steven Gerrard vrea o ”tânără speranță” de la Chelsea
- Argentina - Egipt e marţi, de la ora 19:00, în direct pe Antena 1 şi live în AntenaPLAY
- Elveţia - Columbia e marţi, de la ora 23:00, în direct pe Antena 1 şi live în AntenaPLAY
- Elveția – Columbia, ora 23:00 (pe Antena 1 și AntenaPLAY). Se joacă ultimul loc pentru sferturile Cupei Mondiale
- Cuvântul repetat obsesiv de selecţionerul Portugaliei atunci când a venit vorba de Cristiano Ronaldo
- Fotbalistul transferat recent de Dinamo, gata de plecare la o mare rivală
- “Belgia răzbună lumea fotbalului” Presa mondială a reacţionat după ce Belgia a umilit SUA
- Echipa românilor din Spania a pus ochii pe atacantul care le-a executat pe Rapid și FCSB


































