Conform presei scoțiene, Rangers ar vrea să îl aducă înapoi pe mijlocașul Billy Gilmour, care momentan joacă pentru Chelsea. Tânărul scoțian a bifat deja două meciuri în Champions League pentru trupa lui Lampard și este cotat deja la șapte milioane de euro.
Se pare că Steven Gerrard ar vrea să îl împrumute pe șase luni începând din perioada de iarnă. Puștiul de 19 ani a fost transferat de Chelsea chiar de la Rangers și joacă deja în naționala U21 a Scoției, fiind considerat cel mai mare talent al țării.
Totuși, se pare că Frank Lampard îl apreciază foarte multe pe tânărul jucător și nu este convins că ar trebui să îl lase să plece. ”Nu sunt sigur referitor la un împrumut. La modul în care Billy se antrenează și joacă, pot să îl văd cu noi. Deci trebuie să mă decid care este calea cea mai bună. Trebuie să facem ce este corect”, a declarat antrenorul lui Chelsea conform celor de la Glasgowlive.
Ianis Hagi, în derivă la Rangers!
Ianis Hagi (22 de ani) continuă să nu joace foarte mult la Rangers în ultima perioadă. Internaționalul român a fost din nou rezervă pentru echipa lui Steven Gerrard în meciul cu Ross County și a intrat abia în minutul 75 al partidei câștigate cu 4-0.
Rangers este lider detașat în Scoția, dominând fruntea clasamentului din Premiership cu 44 de puncte, 14 mai mult decât rivala Celtic. E drept, băieții lui Gerrard au și trei meciuri în plus disputate.
Ianis Hagi l-a înlocuit pe Ryan Kent în minutul 75, însă nu a reușit performanțe spectaculoase pe teren în sfertul de oră în care a fost folosit.
- Ianis Hagi nu mai prinde prima echipă la Rangers
- Steven Gerrard vrea o ”tânără speranță” de la Chelsea
- Cele mai tari momente de la Campionatul Mondial sunt în AntenaPLAY
- Marele Premiu al Ungariei se vede în Universul Antena în weekend-ul 24-26 iulie
- Ce decizie a luat Lionel Messi, după ce a pierdut finala cu Spania. Starul Argentinei nu a stat pe gânduri
- Wayne Rooney îl critică pe Leo Messi după Spania – Argentina 1-0: „Disperare!”
- Decizia luată de FIFA după scandalul făcut de argentinieni în finala Cupei Mondiale
- Probleme pentru Daniel Pancu, înaintea primului meci pe banca Rapidului. Jucătorul care e OUT
- Corvinul Hunedoara – Csikszereda 0-0. „Corbii” revin în Liga 1 după 34 de ani de așteptare

































