Ianis Hagi, revenire de senzație la Rangers! Românul a dat o pasă de gol la 2 minute după ce Gerrard l-a introdus în teren. „Incredibil jucător!”

Avatar photo

Publicat: 22 septembrie 2021, 23:27
Actualizat: 23 septembrie 2021, 8:08

Ianis Hagi a revenit în mare stil la Rangers. Românul a dat o pasă de gol în meciul cu Livingston din Cupa Ligii Scoției.

Ianis Hagi, pasă de gol la Rangers

Refăcut după ce s-a infectat cu Covid-19 la ultima acțiune a echipei naționale, Ianis Hagi a fost lăsat pe bancă de Steven Gerrard. Românul a intrat după pauză și a avut un impact imediat.

Ianis Hagi a revenit cu o pasă de gol la Rangers

Ianis a pasat decisiv la golul lui Kemar Roofe din minutul 48. „Prințul” și-a fentat cun adversar și i-a pus mingea pe tavă atacantului lui Rangers.

A fost al treilea assist pentru Ianis Hagi la Rangers în acest sezon, în toate competițiile. Ultimul său meci oficial disputat pentru Rangers a fost pe 26 august, împotriva celor de la Alashkert, în returul play-off-ului pentru grupele Europa League, încheiat 0-0.

Fanii lui Rangers, în extaz după pasa de gol a lui Ianis Hagi

Suporterii campioanei Scoției au luat cu asalt rețelele de socializare după pasa de gol a românului.

„Ianis Hagi face mereu diferența! Avem nevoie de tine în fiecare meci. Bine ai revenit acasă!”, a scris un fan a lui Rangers.

@IanisHagi10 the difference. Need your fight back every game mate. Welcome home 🔴⚪🔵
— 🇬🇧🇬🇧🇬🇧🇬🇧CRAIGERS🇬🇧🇬🇧🇬🇧🇬🇧 (@fc1872_rangers) September 22, 2021

„Bine ai revenit, Ianis Hagi!”, a scris un alt suporter.

Welcome back @IanisHagi10 👏
— Fraser Munro (@fcmunro) September 22, 2021

„Da, incredibil jucător! Ianis Hagi, te iubesc!„, a mai scris un fan.

yes hagi is a brilliant player @IanisHagi10 love u
— Ben🇬🇧🐧™️ (@Ben1690_) September 22, 2021

Dan Petrescu, la AS.ro LIVE

18:49 Sergio Perez i-a stricat petrecerea de titlu lui Max Verstappen! Mexicanul s-a impus în Marele Premiu din Singapore 17:53 Ion Țiriac a dezvăluit ce proiect măreț are în Africa! Ce caută miliardarul român: „Asta mă preocupă” 17:50 FC Argeş vrea să transfere de la FCSB chiar înaintea meciului direct: „Mi-aş dori din iarnă să joace meci de meci la noi!” 17:40 VIDEOLIVE BLOG | Manchester City – Manchester United 6-3, derby-ul zilei! Erling Haaland hat-trick fabulos pe Etihad. „Diavolii”, la pământ 17:30 UPDATEErling Haaland, hat-trick EXTRATERESTRU în derby-ul Manchester City – Manchester United! Starul norvegian a intrat în istorie. Recordul incredibil stabilit 17:25 Istvan Kovacs, back in business în UEFA Champions League! Ce meci va arbitra românul 17:09 Dumitru Dragomir, mesaj clar pentru Cristi Săpunaru: „Bătrânețea nu iartă pe nimeni! Naționala nu se mai poate baza pe el!” 16:57 Alex Chipciu rupe tăcerea: „Ştiai că e MM în spatele tău şi ce putea să-ţi facă cineva? Dar dacă îl superi pe Gigi Becali….” 15:48 Ion Ţiriac pregăteşte o investiţie uriaşă! Scoate un milion de euro din conturi pentru a-i ajuta pe micii campioni: „Trebuie să merite” 15:01 Dieta secretă a lui Sandu Lungu. Ce bea la fiecare masă când se pregătește pentru meciurile de MMA