Ianis Hagi, revenire de senzație la Rangers! Românul a dat o pasă de gol la 2 minute după ce Gerrard l-a introdus în teren. „Incredibil jucător!”

Alexandru Ivan Publicat: 22 septembrie 2021, 23:27 / Actualizat: 23 septembrie 2021, 8:08

• Ianis Hagi, revenire de senzație la Rangers
  • Românul a dat o pasă de gol la 2 minute după ce Gerrard la introdus în teren

Refăcut după ce s-a infectat cu Covid-19 la ultima acțiune a echipei naționale, Ianis Hagi a fost lăsat pe bancă de Steven Gerrard. Românul a intrat după pauză și a avut un impact imediat.

Ianis Hagi a revenit cu o pasă de gol la Rangers

Ianis a pasat decisiv la golul lui Kemar Roofe din minutul 48. „Prințul” și-a fentat cun adversar și i-a pus mingea pe tavă atacantului lui Rangers.

A fost al treilea assist pentru Ianis Hagi la Rangers în acest sezon, în toate competițiile. Ultimul său meci oficial disputat pentru Rangers a fost pe 26 august, împotriva celor de la Alashkert, în returul play-off-ului pentru grupele Europa League, încheiat 0-0.

Fanii lui Rangers, în extaz după pasa de gol a lui Ianis Hagi

Suporterii campioanei Scoției au luat cu asalt rețelele de socializare după pasa de gol a românului.

„Ianis Hagi face mereu diferența! Avem nevoie de tine în fiecare meci. Bine ai revenit acasă!”, a scris un fan a lui Rangers.

„Bine ai revenit, Ianis Hagi!”, a scris un alt suporter.

„Da, incredibil jucător! Ianis Hagi, te iubesc!„, a mai scris un fan.

Cine va castiga Liga Campionilor in acest sezon?

23
feb.
23:50
VIDEOArouca – Famalicao 3-2 a fost LIVE în AntenaPLAY. Programul complet al etapei cu numărul 23 din Liga Portugal
23
feb.
23:45
„A fost un galop de sănătate!” Analiza lui Mihai Stoica după CFR Cluj – Dinamo 4-0: „E jucător de viteză!”
23
feb.
23:36
„Devii penibil!” Florin Prunea i-a făcut praf pe dinamoviști, după ce au acuzat arbitrajul de la meciul cu CFR Cluj
23
feb.
23:31
VIDEOCosenza – Sampdoria 1-2 a fost în AntenaPLAY. Trupa lui Andrea Pirlo s-a apropiat de locurile de play-off
23
feb.
23:03
VIDEOAndrei Nicolescu, prima reacție după imaginile virale de la Cluj. Ce a spus despre fotografiile cu trofeele rivalei
23
feb.
23:02
Andrei Nicolescu a atacat arbitrajul după CFR Cluj – Dinamo 4-0: „Trebuie să fluiere fault!”
23
feb.
22:41
Adrian Mutu, după CFR Cluj – Dinamo 4-0: „A fost un meci cu o echipă de care ne era frică!”
23
feb.
22:35
VIDEOFlorentina Iuşco a câştigat proba la săritura în lungime, de la World Athletics Indoor Tour Madrid 2024
23
feb.
22:33
Zeljko Kopic a analizat faza controversată din CFR Cluj – Dinamo 4-0: „A schimbat soarta meciului”. Ce le-a reproșat jucătorilor
23
feb.
22:20
„A fost fault clar! Ce avantaj?” Jucătorii lui Dinamo au criticat arbitrajul după 0-4 cu CFR Cluj
Adi Mutu, avertisment pentru Edi Iordănescu înainte de EURO 2024
Echipa naţională • 23 feb., 11:21
Adi Mutu, avertisment pentru Edi Iordănescu înainte de EURO 2024: „De asta depinde parcursul nostru!”
Ianis Hagi, făcut praf de spanioli după sezonul de la Alaves
La Liga • 23 feb., 9:26
Ianis Hagi, făcut praf de spanioli după sezonul de la Alaves: „Cu mult sub aşteptări!”
Ianis Hagi nu a fost uitat de scoţieni, la 4 ani distanţă de la meciul în care a "strălucit" la Rangers
Fotbal extern • 21 feb., 16:50
„Magician!” Ianis Hagi nu a fost uitat de scoţieni, la 4 ani distanţă de la meciul în care a fost decisiv la Rangers
Liga 1 • 19 feb., 12:15
Gică Hagi și-a deschis o nouă afacere, într-un domeniu în care se câștigă sume colosale. Cum a implicat-o și pe soția Marilena