Ianis Hagi, revenire de senzație la Rangers! Românul a dat o pasă de gol la 2 minute după ce Gerrard l-a introdus în teren. „Incredibil jucător!”

Publicat: 22.09.2021, 23:27
Actualizat: 23.09.2021, 8:08

Ianis Hagi a revenit în mare stil la Rangers. Românul a dat o pasă de gol în meciul cu Livingston din Cupa Ligii Scoției.

Ianis Hagi, pasă de gol la Rangers

Refăcut după ce s-a infectat cu Covid-19 la ultima acțiune a echipei naționale, Ianis Hagi a fost lăsat pe bancă de Steven Gerrard. Românul a intrat după pauză și a avut un impact imediat.

Ianis Hagi a revenit cu o pasă de gol la Rangers

Ianis a pasat decisiv la golul lui Kemar Roofe din minutul 48. „Prințul” și-a fentat cun adversar și i-a pus mingea pe tavă atacantului lui Rangers.

A fost al treilea assist pentru Ianis Hagi la Rangers în acest sezon, în toate competițiile. Ultimul său meci oficial disputat pentru Rangers a fost pe 26 august, împotriva celor de la Alashkert, în returul play-off-ului pentru grupele Europa League, încheiat 0-0.

Fanii lui Rangers, în extaz după pasa de gol a lui Ianis Hagi

Suporterii campioanei Scoției au luat cu asalt rețelele de socializare după pasa de gol a românului.

„Ianis Hagi face mereu diferența! Avem nevoie de tine în fiecare meci. Bine ai revenit acasă!”, a scris un fan a lui Rangers.

@IanisHagi10 the difference. Need your fight back every game mate. Welcome home 🔴⚪🔵
— 🇬🇧🇬🇧🇬🇧🇬🇧CRAIGERS🇬🇧🇬🇧🇬🇧🇬🇧 (@fc1872_rangers) September 22, 2021

„Bine ai revenit, Ianis Hagi!”, a scris un alt suporter.

Welcome back @IanisHagi10 👏
— Fraser Munro (@fcmunro) September 22, 2021

„Da, incredibil jucător! Ianis Hagi, te iubesc!„, a mai scris un fan.

yes hagi is a brilliant player @IanisHagi10 love u
— Ben🇬🇧🐧™️ (@Ben1690_) September 22, 2021

Ianis Hagi, pregătit să scrie istorie la Rangers.
Fotbal extern • 22 oct., 8:41
Ianis Hagi, pregătit să scrie istorie la Rangers. Anunțul făcut după victoria cu Brondby
Meciuri tari pentru stranieri în Europa
Fotbal extern • 21 oct., 23:55
Olimpiu Moruțan, pasă de gol în Lokomotiv Moscova – Galatasaray 0-1. Ianis Hagi, titular în Rangers – Brondby 2-0. Înfrângere dramatică pentru Niță în Sparta – Lyon 2-3. Cele mai tari meciuri sunt sunt AICI
Rangers, presată să-l vândă pe Ianis Hagi
Fotbal • 18 oct., 11:44
Rangers, presată să-l vândă pe Ianis Hagi la AS Roma! „Transferul trebuie să se facă!” Ce scriu britanicii despre mutarea anului în Scoția

Radiş şi Bodnar, fetele de aur ale României, la AS.ro LIVE

Culiță Sterp, întâlnire emoționantă cu tatăl său. Bărbatul și-a părăsit familia când copiii săi erau mici:
8:41 Anunțul lui Vlad Chiricheș după ce a ieșit de pe teren în meciul lui Sassuolo. Vestea primită de Mirel Rădoi 8:24 „Am rezolvat ca între bărbați!” Deian Sorescu a făcut pace cu Mircea Rednic. Cum s-au împăcat „greii” lui Dinamo 0:59 „De două zile a simţit o durere în piept”. Mircea Rednic, dezvăluiri despre starea lui Răuţă. Antrenorul s-a speriat din cauza problemelor fotbalistului său 0:45 Nicolae Stanciu va pleca de la Slavia Praga! Anamaria Prodan, anunţ important despre mijlocaşul naţionalei: „A avut foarte multe oferte”. 0:12 Zlatan Ibrahimovic a încurcat porțile și i-a dat gol lui Ciprian Tătărușanu + Vestea de care Mirel Rădoi nu voia să audă 0:12 WOW! Rico și Ben Saddik au făcut meciul anului! Marocanul i-a spart obrazul lui Verhoeven dar a pierdut prin TKO 23
oct.
23:57
Dinamo – Rapid | „Am jucat slab până la gol, nu a mers jocul”. Presiune pe Mihai Iosif după derby. Mesajul patronului pentru antrenor
23
oct.
23:34
„Mi-a intrat puţin glonţul”. Mihai Iosif, spumos după Dinamo – Rapid. Ce spune despre problemele lui Răuţă
23
oct.
23:33
Dinamo – Rapid 1-1 | „N-au fost cântăriți niciodată!” Mircea Rednic, dezvăluiri halucinante. „Câinii”, ca în ligile de amatori. „Au avut și 7 kg în plus!”
23
oct.
23:32
Negumereanu își distruge adversarul din UFC! Victorie prin TKO în mai puțin de 2 minute
Mircea Rednic, decizie radicală la Dinamo! I-a luat banderola lui Deian Sorescu: „El va fi căpitan, merită”