Ianis Hagi, un car de nervi după Brondby – Rangers 1-1. „Trebuia să câștigăm!” Cum a reacționat Steven Gerrard la golul românului

Alexandru Ivan Publicat: 4 noiembrie 2021, 22:20

Ianis Hagi, un car de nervi după Brondby – Rangers 1-1. „Trebuia să câștigăm! Cum a reacționat Steven Gerrard la golul românului

Ianis Hagi a ieșit accidentat în meciul lui Rangers

Profimediaimages

Ianis Hagi a precizat că Rangers trebuia să câștige în Danemarca. După remiza cu Brondby, campioana Scoției a rămas pe locul 3 în grupa A din Europa League.

Ianis Hagi, prima reacție după golul din Brondby – Rangers 1-1

”Cred că mentalitatea noastră trebuia să fie alta, mai bună, încă de la început. Suntem Rangers și trebuia să venim aici și să încercăm să câștigăm.

Nu trebuia să așteptăm până în repriza secundă să ieșim mai mult la atac”, a spus Ianis Hagi, potrivit The Scottish Sun.

A fost primul gol pentru Ianis Hagi din acest sezon de Europa League și al treilea per total pentru Rangers, în toate competițiile. Românul nu mai marcase din luna august, dintr-un meci din Cupa Ligii Scoției.

Cum a reacționat Steven Gerrard la golul lui Ianis Hagi

Rangers s-a văzut condusă de Brondy chiar înainte de pauză, după autogolul lui Balogun.

Campioana Scoției a alergat după egalare, dar a fost nevoie ca Ianis Hagi să intre în teren ca Rangers să marcheze. Steven Gerrard s-a bucurat din plin de reușita românului.

Steven Gerrard, la golul lui Ianis Hagi
Captură preluată de pe gsp.ro.

Chiar dacă are doar 4 puncte după patru etape, Rangersul lui Ianis Hagi continuă să aibă şanse de calificare în optimile Europa League. Rangers e pe trei în grupă, cu 4 puncte după 4 meciuri, dar are acelaşi număr de puncte ca echipa de pe locul secund, Sparta Praga. Lyon e deja calificată, cu 12 puncte din 12 posibile.

23
23:37
VIDEOLeicester – Southampton a fost live în AntenaPLAY. Liderul din Championship, victorie categorică
23
23:29
„Nu am mai trăit aşa ceva în viaţa mea!” Zeljko Kopic s-a prăbuşit emoţional, după ce Dinamo a fost învinsă de Botoşani
23
23:19
Ce a spus Bogdan Andone după victoria uriaşă cu Dinamo despre momentul în care a „explodat” la arbitri şi a văzut cartonaşul roşu
23
23:12
„Începe hegemonia FCSB-ului?” Răspunsul dat de Mihai Pintilii! Roş-albaştrii, la un pas de primul titlu după nouă ani
23
23:01
Marius Şumudică, sfătuitorul din umbră al lui Valeriu Iftime! Cum s-a implicat la Botoşani: „Îi mulţumescu mult!”
23
22:53
AS.ro LIVE | Alexandru Corneschi este invitatul lui Dan Pavel. Poveştile de senzaţie ale celui mai rapid maratonist român
23
22:50
Dennis Politic a cedat şi a transmis un mesaj categoric, după Botoşani – Dinamo 2-1: „Suntem penibili!”