Încă un discurs marca ”Pancu”: ”Puneți muzica la maxim!” Cum și-a încurajat jucătorii în vestiar după victoria clară cu FCSB

Gal Dorin Publicat: 28 septembrie 2020, 6:54

Comentarii
Încă un discurs marca ”Pancu”: ”Puneți muzica la maxim!” Cum și-a încurajat jucătorii în vestiar după victoria clară cu FCSB

Daniel Pancu

Daniel Pancu, fericit pentru jucătorii săi: ”Sunt mulțumit. Rar o să mă vedeți așa”

Deși a recunoscut că fotbaliștii săi au beneficiat și de problemele de lot ale FCSB-ului, Daniel Pancu le-a vorbit acestora despre forma bună pe care o arată și le-a dat liber la petrecere până luni după amiază.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Chiar dacă am fi pierdut astăzi cu 5-0, dacă ar fi venit cu echipa de bază, aș fi vrut să văd nivelul la care suntem. Nici nu vă imaginați cum arătați la meciul cu Chindia, din prima etapă, și cum ați arătat cu Gaz Metan, la Arad și, nu mai spun, astăzi. Sunt mulțumit, rar o să mă vedeți așa.

Am întâlnit o echipă de copii, au jucat joi în cupele europene. Începem cu niște greșeli elementare. Eu îi spun frică, poate nu e frică, poate i-ați văzut pe ei în roșu și albastru și poate la clubul ăsta sunteți obișnuiți să respectați echipele mari ale campionatului. 

Nu există respect, nu există frică. Există antrenament, muncă, agresivitate pozitivă, fotbal ofensiv. Echipele din România, chiar și astea importante, FCSB, CFR, Craiova, nu sunt obișnuite cu pressing-ul, presiunea”, le-a explicat Daniel Pancu jucătorilor săi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

O postare distribuită de CSM Politehnica Iași (@csmpolitehnicaiasi) pe

Reclamă
Reclamă

Daniel Pancu, avertisment pentru echipa sa

Totuși, fostul mare atacant a ținut să le precizeze jucătorilor ieșeni că adversarii îi vor lua mult mai în serios de acum înainte și că trebuie să fie pregătiți pentru acest lucru.

”Continuăm să lucrăm în modul ăsta și vom fi cea mai plăcută surpriză a campionatului. Dacă cineva crede că astăzi am reușit mare lucru în afară de atmosfera asta – și vă rog să vă bucurați, puneți muzica la maxim, faceți ce vreți, vă distrați până mâine – de mâine, ne vedem la jocul de la Craiova.

Acum, cresc pretențiile de la noi, adversarii ne vor trata absolut altfel. Pregătiți-vă să aveți parte de adversitate totală. Felicitări, bucurați-vă până mâine! De mâine, de la ora două jumătate, ne întoarcem la muncă", a declarat Daniel Pancu în vestiarul echipei din Iași.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va califica Gică Hagi România la EURO 2028?
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:12

Gigi Becali a revenit în forță: schimbările din echipa de start a FCSB-ului, la meciul cu Petrolul

19:03

Carlos Alcaraz, OUT de la Roland Garros! Ibericul cucerise trofeul la Grand Slam-ul parizian în 2024 şi 2025

19:02

FCSB – Petrolul LIVE TEXT (20:30). Campioana, la primul meci după plecarea lui Mirel Rădoi. Echipele de start

18:56

Andrei Nicolescu a făcut anunțul cu privire la viitorul lui Zeljko Kopic la Dinamo: „Vom accepta să plece”

18:50

VideoCum arată Miami, oraşul care va găzdui 7 meciuri la World Cup 2026! Finala mică a Mondialului se va juca aici

18:35

Cristi Chivu e gata să dea lovitura la Inter! Transfer de 50 de milioane de euro

1 300.000 de euro pentru un nou contract. Cum l-a convins Gigi Becali pe Chiricheş să semneze: “Eu am spus la nervi” 2 Ciprian Deac şi-a dat acordul şi semnează. Ce se întâmplă cu veteranul de la CFR Cluj 3 „Acord total!” Conducerea lui Inter îi face toate poftele! Lovitură de proporții pentru Chivu 4 “Ne poate duce în Europa”. Gheorghe Mustaţă şi-a ales favoritul pentru banca FCSB-ului: “Asta e propunerea mea” 5 Dinamo, gata să forţeze pentru primul transfer al verii. Ţinta stabilită de Zeljko Kopic 6 “Va fi cel mai mare jucător al României!” Mircea Lucescu i-a simţit valorea, despre cine este vorba
Citește și