Îngrijorare la FRF din cauza situaţiei lui Ianis Hagi. Mesaj categoric pentru român: “E păcat să îţi iroseşti talentul”

Publicat: 19 iulie 2025, 8:26

Comentarii
Îngrijorare la FRF din cauza situaţiei lui Ianis Hagi. Mesaj categoric pentru român: E păcat să îţi iroseşti talentul

Ianis Hagi, în timpul unui meci / Profimedia

Mihai Stoichiţă, directorul tehnic al Federaţiei Române de Fotbal, a vorbit despre situaţia în care se află Ianis Hagi. Internaţionalul român de 26 de ani este în continuare fără echipă, după despărţirea de Rangers.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În ultima perioadă s-a vorbit despre mai multe variante pentru Ianis Hagi, atât din România, cât şi din străinătate. Recent, presa din Germania a anunţat că Borussia Monchengladbach ar fi interesată de internaţionalul român.

Mesajul lui Mihai Stoichiţă pentru Ianis Hagi: “Statul prea mult ca fotbalist nu e în regulă”

Mihai Stoichiţă, directorul tehnic al FRF, este îngrijorat şi l-a avertizat pe fiul lui Gică Hagi. Stoichiţă nu vede cu ochi buni perioada lungă de inactivitate prin care trece fotbalistul român:

“El trebuie să știe ce vrea să facă. El stă și alege acum. Știu că are ceva oferte, dar nu știu de ce nu intră în pâine. Statul prea mult ca fotbalist nu e în regulă. Îmi permit să îi spun asta lui Ianis că mi-e drag.

Dar el trebuie să se ducă să joace. Este o chestie complexă. Că aici este vorba și despre fotbal, și de viitorul lui la o echipă cât mai bună. Pentru că ăsta este un deziderat pe care îl vrea. Să joace la o echipă cât mai bună, la care să poată să evolueze.

Reclamă
Reclamă

După aceea e și contextul economic. Eu mi-aș dori ca de mâine să înceapă să joace. E păcat să îți irosești talentul”, a declarat Mihai Stoichiţă, la fanatik.ro.

Adrian Ilie, surprins de situaţia lui Ianis Hagi: “Am vorbit cu el”

Au trecut două luni de când Ianis Hagi s-a despărţit oficial de Rangers, iar mijlocaşul de 26 de ani nu a semnat încă cu noul club. Adrian Ilie susţine că fiul “Regelui” aşteaptă o ofertă din campionatele de top ale Europei.

Ianis a luat decizia de a renunţa chiar şi la o ofertă mai bună din punct de vedere financiar, doar pentru a ajunge la un club unde să aibă garantat un loc de titular.

Reclamă

“Mă surprinde că până acum nu şi-a găsit club şi că impresarii lui nu i-au găsit o echipă. Am vorbit şi cu el, sper să găsească o echipă în primele 5 campionate. Cu siguranţă are oferte din golf sau din altă parte”, a spus “Cobra”, pentru Antena Sport.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Unde se va opri Bodo/Glimt în această ediţie a Ligii Campionilor?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:59

Veşti teribile pentru Keita! Femeia pe care a lovit-o pe trecere a suferit mai multe AVC-uri şi e inconştientă

21:53

Dennis Man, la un pas de istorie alături de PSV Eindhoven! Ce record poate stabili gruparea lui Peter Bosz

21:40

“Îmi lipseşte” Fără echipă de la despărţirea de Legia Varşovia, Edi Iordănescu a spus unde vrea să antreneze!

21:31

Bernadette Szocs, eşec dramatic la WTT Champions Chongqing 2026. A salvat 4 mingi de meci

21:25

LIVE TEXTUniversitatea Craiova – FC Argeș 0-1. Lovitură de teatru în Bănie! Piteștenii, în avantaj pe tabelă

20:56

VideoJurnal Antena Sport | Înainte de derby, rapidiştii şi dinamoviştii s-au pozat cu trofeul acordat campionei

1 EXCLUSIVThomas Neubert l-a contrazis vehement pe Gigi Becali: “Nu e adevărat”! De ce a plecat, de fapt, de la FCSB 2 EXCLUSIVThomas Neubert, gata să colaboreze cu o rivală a FCSB-ului după plecarea de la Becali: “Sunt foarte dezamăgit” 3 Mircea Lucescu s-a decis. Un jucător de la FCSB va fi convocat în locul accidentatului Louis Munteanu 4 Mihai Stoica a găsit primul transfer pentru la vară la FCSB: “E foarte bun. Rămâne liber” 5 Ce se întâmplă cu Dennis Politic, după venirea lui Mirel Rădoi la FCSB: “Există speranţe” 6 Antrenorul lui Celta Vigo, reacţie superbă după gafa lui Ionuţ Radu din Celta Vigo – Lyon 1-1: “Sunt mândru”
Citește și