Fostul fotbalist al Realului a jucat totuși contra celor de la Genoa, în campionat, după ce a avut două teste la rând care au ieșit negative.
Hakimi a ieșit fals pozitiv! Inter se gândește să dea în judecată UEFA
Astfel, oficialii formației italiene iau în considerare o procedură judiciară împotriva celor de la UEFA după ce s-a petrecut cu Achraf Hakimi înainte de meciul din Champions League.
Marocanul adus de la Real Madrid în această vară a fost depistat pozitiv cu doar câteva ore înaintea fluierului de start cu Gladbach, în condițiile în care el se antrenase și luase masa împreună cu restul colegilor săi.
Gazzetta dello Sport afirmă că Inter simte că i-au fost lezate interesele, neputând folosi jucătorul într-un meci atât de important, mai ales ținând cont că partida s-a încheiat 2-2.
Hakimi a evoluat în campionat, câteva zile mai târziu
Meciul din Champions League a avut loc miercuri. După ce fundașul a fost testat negativ atât vineri cât și sâmbătă, el a putut să joace în meciul câștigat cu Genoa, în deplasare, scor 2-0.
De altfel, cazul lui Hakimi este similar cu cel al lui El Shaarawy, care a trecut de la pozitiv la negativ în doar câteva ore înaintea partidei dintre Italia și Olanda.
- Achraf Hakimi a fost, inițial, depistat pozitiv cu COVID-19
- Următoarele două teste au fost însă negative
- Portugalia - Spania e luni, de la ora 22:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- SUA - Belgia e luni spre marți noapte, de la ora 03:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Jude Bellingham, genial după Mexic – Anglia 2-3: “Mai beţi un shot şi sunaţi-vă şefii să le spuneţi că nu ajungeţi azi la muncă”
- Transfer în Anglia pentru jucătorul naţionalei României! I-a fost achitată clauza de reziliere
- Cristiano Ronaldo: “Aţi încercat să mă distrugeţi!”. Declaraţii tari, înainte de Portugalia – Spania
- FCSB, aproape să transfere un titular de la Dinamo. Mihai Stoica: “Cel mai bun închizător din campionat”
- Presa din Norvegia: „Putem câştiga Campionatul Mondial!”. Nebunie la Oslo

































