Închide meniul

Interviu halucinant oferit de o sportivă din Nigeria. "Am plecat din România ca să îmi salvez viaţa"

Antena Sport Publicat: 11 iulie 2020, 18:34

Comentarii
Interviu halucinant oferit de o sportivă din Nigeria. "Am plecat din România ca să îmi salvez viaţa"

Ann Chijine a explicat prin ce a trecut în România

Este vorba de scurta perioadă petrecută la echipa CS Negrea Reşiţa. Nu s-a putut învăţa cu stilul de viaţă de aici şi a dezvăluit că a decis să plece pentru a-şi salva viaţa.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ann Chijine a trăit un adevărat şoc în România

"A trebuit să plec după numai trei luni, care au fost groaznice. Vremea, mâncarea şi bariera lingvistică erau lucruri pe care nu le puteam gestiona. 

Am reuşit să trec peste problema cu limba română, pentru că mi-a fost dat un translator. Totuşi, a fost dificil cu mâncarea. Nimic nu era plăcut sau bun pentru mine. Am reuşit să supravieţuiesc doar mâncand pâine şi chipsuri. Nici cu vremea din România nu am putut să mă obişnuiesc. Îngheţam în autocarul clubului chiar dacă era căldura dată la maximum. 

Când am ajuns la meci, abia am putut coborî din autocar. Afară era extrem de frig şi ningea. În acel moment mi-am dat seama că trebuie să plec pentru a nu îngheţa de frig. Am fost în multe ţări din Europa, dar nicăieri nu am trăit o experienţă similară celei din România", a declarat Ann Chijine pentru jurnaliştii de la Competesports.

Ann Chijine a fost la CS Negrea Reşiţa la începutul anului 2010.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine sunt vinovaţii pentru situaţia în care a ajuns FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:27 30 ian.
Florin Prunea şi Ilie Dumitrescu s-au contrat în legătură cu scandalul pariurilor: “Vrei să protejezi FRF”!
23:13 30 ian.
Alexandru Musi, la pământ după ce Dinamo a ratat șansa de a urca pe primul loc: „E frustrant, meritam mai mult”
23:00 30 ian.
Răsturnare de situație! Luis Phelipe a semnat cu altă echipă, după ce a fost aproape de Botoșani
22:59 30 ian.
Cătălin Cîrjan, sprijin total pentru impresarul lui suspendat pentru pariuri: “E parte din familia mea”
22:42 30 ian.
Zeljko Kopic, anunț despre transferuri după Dinamo – Petrolul 1-1. Ce a spus despre gafa lui Epassy
22:36 30 ian.
Prima reacţie a lui Epassy după gafa monumentală de la golul “lupilor galbeni”! A spus ce s-a întâmplat
1 Transferul se face astăzi! Mutarea a fost anunţată de Gigi Becali: “Ne-am înțeles” 2 Charalambous a aflat după FCSB – Fenerbahce decizia luată de Gigi Becali. A fost luat prin surprindere: “Nu am fost informat” 3 Inter şi Cristi Chivu şi-au aflat adversara din play-off-ul pentru optimile Champions League. Meci tare pentru Real Madrid 4 Gigi Becali a făcut praf doi jucători de la FCSB, după egalul cu Fenerbahce: “Cu din ăştia nu poţi” 5 Gică Hagi l-a pus pe liber. I-a reziliat contractul 6 Salarii de 450.000 de euro pentru cinci români care nu au muncit o secundă! Sunt bani publici
Citește și