Jiangsu Suning – Guangzhou Evergrande 0-0. Cosmin Olăroiu, remiză cu ”elevul” Fabio Cannavaro în finala Superligii din China

Gal Dorin Publicat: 8 noiembrie 2020, 13:31

profimediaimages

Cosmin Olăroiu poate cuceri primul titlu cu formația sa, Jiangsu Suning

Cosmin Olăroiu și echipa sa au reușit să facă față echipei lui Cannavaro, chiar dacă Evergrande este echipa care a fost campioană în China de opt ori în ultimii nouă ani. Antrenorul român a avut un an fantastic în Orient, chiar și puternic afectat de pandemia de coronavirus.

Cosmin Olăroiu și Cannavaro, vechi cunoștințe

De altfel, Olăroiu și Cannavaro sunt vechi cunoștințe. Italianul a făcut primii pași în meseria de antrenor fiind asistent lui Oli la Al-Ahli, în Emiratele Arabe Unite.

În meciul disputat la Suzhou și considerat acasă la echipa lui Olăroiu, Guangzhou a fost clar echipa mai bună.

Băieții lui Fabio Cannavaro au dominat și au avut ocazii de a marca, fără să se întâlnească însă cu succesul. Returul din 12 noiembrie se va desfășura pe același stadion din cauza pandemiei de coronavirus.

Cosmin Olăroiu, omul momentului în China

Olăroiu este omul momentului în China după ce a ajuns în finală cu Jiangsu și poate cuceri primul său titlu.

În turul semifinalei, echipa sa a remizat cu Shanghai SIPG, scor 1-1. În retur, după cele 90 de minute, scorul a fost identic, iar formația pregătită de Cosmin Olăroiu s-a impus în prelungiri, prin golul marcat în minutul 107.

17:19 Adrian Mazilu a retrogradat cu Vitesse! Bornă negativă pentru puștiul vândut de Gică Hagi cu 3 milioane de euro 17:15 Octavian Vâlceanu, „groparul” lui FC Voluntari! Două gafe incredibile făcute împotriva lui Poli Iaşi. Ce s-a întâmplat 17:02 LIVE VIDEOWatford – Hull City se joacă ACUM în AntenaPLAY. Leicester – West Brom 2-1. „Vulpile” au făcut spectacol în Championship 16:57 VIDEOBari – Pisa 1-1, în AntenaPLAY! George Pușcaș, gol din penalty la duelul cu Marius Marin! A fost spectacol în Serie B 16:45 Dan Petrescu taie în carne vie la CFR Cluj! 8 jucători, OUT de la echipa lui Neluțu Varga 16:45 FCU Craiova – Dinamo, LIVE TEXT, 17:30! Duel „de foc” pentru evitarea retrogradării! Echipele de start 16:34 VideoGeorge Puşcaş s-a descătuşat în Serie B! Atacantul român a marcat în Bari – Pisa, în AntenaPLAY 15:17 „Ştiu să tund foarte bine!” Un jucător de la FCSB şi-a făcut planurile, după retragere 14:42 Sold-out la derby-ul FCSB – Rapid! Anunţul de ultim moment al lui Mihai Stoica 14:11 Video„A fost o sperietură zdravănă” Carlos Sainz, după accidentul din calificările din China: „Asta mi-a permis să continui” Vezi toate știrile