Jose Mourinho, pedeapsă virală pentru jucătorii lui Tottenham după egalul din Europa League! Ce a putut să facă portughezul

Gal Dorin Publicat: 4 decembrie 2020, 6:03

profimediaimages

Jose Mourinho, reacție inedită la adresa jucătorilor săi după egalul din Europa League

La doar o oră după fluierul de final al partidei desfășurate în Austria, ”The Special One” a postat o poză pe contul său de Instagram cu mesajul ”Antrenament mâine, dar la 12”.

Jose Mourinho și Tottenham, meci chinuit în Austria

Englezii au fost conduși cu 1-0 din minutul 42, dar Gareth Bale a reușit să restabilească egalitatea în prelungirile primei reprize din penalty.

Son a marcat pentru Tottenham imediat după pauză, dar austriecii au egalat din nou în minutul 84 prin golul cu Eggestein. Dele Alli, ajuns rezervă în era Mourinho, a marcat imediat pentru 3-2, dar Karamoko a înscris în minutul 90+3 și a smuls un punct nesperat pentru LASK.

Jose Mourinho, viral pe Instagram

Postarea prin care Mourinho a anunțat antrenamentul a explodat pur și simplu pe rețeaua de socializare, fanii fiind încântați de stilul portughezului.

”O parte din mine își dorește ca Mourinho să piardă doar ca să îi văd Instagram-ul”, a scris un fan amuzat.

”Cel mai bună pagină de pe Instagram, fără îndoială”, a fost reacția altuia.

Alți fani au fost nemulțumiți de prestația jucătorilor: ”La cum au jucat, cred că antrenamentul nu ar trebui să fie mai târziu de ora 11”, a scris un admirator al antrenorului lui Tottenham.

• LASK - Tottenham 3-3
  • Jose Mourinho și-a ”pedepsit” jucătorii la finalul meciului

19
23:55
VIDEORafa Mujica, un nou gol în AntenaPLAY. Atacantul dorit de Gigi Becali a marcat în Rio Ave – Arouca 1-1, din Liga Portugal
19
23:47
„E incredibil” Ce a remarcat Mihai Stoica la Gică Hagi după Farul – CFR Cluj 5-1
19
23:40
Formula 1: Cursa de sprint a Marelui Premiu al Chinei, LIVE pe Antena 3 CNN și LIVE STREAM în AntenaPLAY (06:00)
19
23:32
„Ce ar spune Dan Petrescu după ce aţi primit 5 goluri de la Farul?” Cristi Manea a cedat şi şi-a anunţat plecarea de la CFR Cluj
19
23:30
Palermo – Parma 0-0 în AntenaPLAY. Dennis Man şi Valentin Mihăilă s-au întrecut în ratări!
19
23:23
Mario Camora, devastat după Farul – CFR Cluj 5-1! Mesaj dur către colegi: „Să le fie ruşine tuturor, să nu ieşim din casă”
19
23:07
Gică Hagi a dezvăluit de ce a renunţat la Constantin Budescu: „Ştie că e un hotel frumos la Mamaia!”. Anunţ după Farul – CFR 5-1
19
22:59
Răspunsul lui Louis Munteanu atunci când a fost întrebat de interesul FCSB-ului şi al Rapidului! Ce a spus vedeta lui Gică Hagi
19
22:46
Ionuţ Cojocaru, noul star al lui Gică Hagi. „Dublă” şi assist în Farul – CFR Cluj 5-1: „Un meci formidabil! Asta trebuie să fac”
19
22:33
Farul a ajuns pe locul 2 în Liga 1, CFR Cluj a căzut pe 4 după umilinţa de la Ovidiu! Cum arată acum clasamentul în play-off