Închide meniul

Jucătorul care l-a impresionat pe Ilie Dumitrescu: “Este cu mult peste mine sau Gică!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 25 mai 2021, 9:08

Comentarii
Jucătorul care l-a impresionat pe Ilie Dumitrescu: Este cu mult peste mine sau Gică!

Jucătorul care l-a impresionat pe Ilie Dumitrescu

Ianis Hagi, jucătorul care-a impresionat pe Ilie Dumitrescu, a câștigat campionatul cu Rangers. Fiul “Regelui” a avut și momente dificile în acest sezon. “Mister” a remarcat ușurință cu care Ianis a trecut peste ele.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Jucătorul care l-a impresionat pe Ilie Dumitrescu

Hagi junior este jucătorul care l-a impresionat pe Ilie Dumitrescu. Fostul internațional consideră că Ianis a avut o educație profesională exemplară.

Din punctul meu de vedere, Ianis a primit o educație profesională fantastică la Fiorentina. Era evidentă schimbarea before and after. Cred că pasul acolo a fost extrem de important pentru educația lui.

Asta vorbeam cu Hagi acum câteva zile, îi spuneam că noi doi nu am avut niciodată educația profesională pe care o are Ianis. Noi am suferit din acest punct de vedere“, a declarat Ili Dumitrescu la digisport.ro.

Ilie Dumitrescu, discuție cu Gică Hagi despre Ianis Hagi

Ilie Dumitrescu susține că nici el și nici Hagi nu ar fi reușit ceea ce a făcut Ianis. Dumitrescu este de părere că fiul “Regelui” a depășit momentele dificile pentru că este foarte puternic mental.

Reclamă
Reclamă

Discutam cu Gică, analizam realizările lui Ianis și spuneam că mental este cu mult peste mine sau Gheorghe Hagi. Este puternic mental. De ce? A trecut prin multe șocuri.

Cum a fost și la Rangers…. să joci 6 sau 7 etape, apoi nu a mai fost folosit deodată de Gerrard. În momentul în care i s-a dat șansa din nou, a intrat și a făcut diferența. Îi spuneam că noi nu am fi avut aceeași reacție“, susține Ilie Dumitrescu.

Ajuns la 22 de ani, Ianis Hagi este dorit de Lazio și Sevilla, dar visează să evolueze pentru Galatasaray.

Reclamă
  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Înapoi la Homepage
Reclamă

Poate lua Dinamo titlul în Liga 1 în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:36
Napoli a câștigat Supercupa Italiei! Victorie pentru campioană în finala cu Bologna
23:19
Universitatea Craiova a urcat pe primul loc, dar s-a enervat la interviu: “Nu mă mai întrebați”
22:40
David Matei, în culmea fericirii după dubla din Universitatea Craiova – Csikszereda 5-0: “Cadou de Crăciun pentru ei”
22:22
VideoJurnal Antena Sport | Amalia Lică își face toate poftele la târgurile de Crăciun
22:04
Nota primită de Siyabonga Ngezana, la debutul la Cupa Africii pe Națiuni 2025! Victorie pentru Africa de Sud în primul meci
21:51
Universitatea Craiova – Csikszereda 5-0. Oltenii au făcut spectacol și au încheiat anul pe primul loc
1 Decizia radicală luată de Dan Şucu la Rapid! Lovitură din plin pentru giuleşteni 2 Verdict în cazul fazei controversate din FCSB – Rapid 2-1: “Aş da penalty, e henţ” 3 Mihai Stoica, ironie devastatoare pentru Alexandru Dobre după FCSB – Rapid 2-1: “Faimosul căpitan care spunea…” 4 Gigi Becali s-a răzgândit şi îi prelungeşte contractul. Anunţul făcut de Mihai Stoica: “E admirabil ce face” 5 Primul jucător care pleacă de la Rapid în această iarnă! Anunţul lui Victor Angelescu 6 Decizia finală luată de Gigi Becali în cazul lui Vlad Chiricheş. Ce se întâmplă cu fundaşul de la FCSB
Citește și