Jurnaliştii spanioli l-au analizat pe Sebastian Colţescu. O declaraţie a lui Gigi Becali face mare vâlvă. Cum i-a şocat patronul lui FCSB

Iulian Focșăneanu Publicat: 9 decembrie 2020, 10:56

Sebastian Colţescu va arbitra Rapid - Dinamo

Profimediaimages

• Scandalul din Champions League capătă proporţii
  • Ce au descoperit spaniolii de la AS

Jurnaliştii spanioli de la cotidianul AS au făcut un amplu material despre controversele din cariera lui Colţescu. Au amintit şi o declaraţie oferită de Gigi Becali, după un meci dintre FCSB şi Victoria Brăneşti.

Gigi Becali l-a atacat în termeni duri pe Sebastian Colţescu

În 2010, patronul roş-albaştrilor a cerut excluderea lui Colţescu din arbitraj. Declaraţiile oferite atunci au ajuns din nou sub lumina reflectoarelor.

Cred că Sebastian Colțescu ar trebui să fie scos din arbitraj! Până şi eu arbitrez mai bine decât el! A făcut niște greșeli mari încă de la începutul campionatului. Arbitri corupți nu mai există în România, sunt doar proști”, a spus Becali, în urmă cu un deceniu.

Ibericii au scris şi despre ultimul meci în care Colţescu a arbitrat-o pe echipa lui Becali. "A fost protagonist în Gaz Metan – FCSB şi a luat mai multe decizii controversate", anunţă autorul articolului.

Liderul din Liga 1 a învins-o la limită pe Gaz Metan, graţie unui gol înscris din penalty, în minutul 90, de Sergiu Buş. Jucătorii gazdelor au reacţionat dur la flash-interviuri.

Ronaldo Deaconu: ”Dacă trebuia să câștige FCSB, trebuia să ne zică de la început”

Ne-au furat un punct. Așa penalty e inadmisibil la nivelul ăsta! Când pierzi în minutul 90 cu un asemenea penalty, ce să mai zici?!”, a atacat Ronaldo Deaconu.

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

16:59 Irina Begu s-a calificat în sferturile de finală din Antalya! Românca, fără set pierdut de la revenirea în circuit 16:57 Bocciu şi ceilalţi doi ultraşi ai Rapidului rămân în arest! Decizia de ultimă oră a instanţei 16:43 VideoCamelia Bălțoi prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari știri ale zilei de 28 martie 16:39 Andrei Borza a reacţionat, după ce a fost pus la zid de Edi Iordănescu! Replica fundaşului de la Rapid după escapada de la Iaşi 16:22 „Merită Ianis Hagi să fie la EURO?” Răspunsul pe care l-a dat Anghel Iordănescu 15:42 Stadionul pe care va juca Dinamo, după sancțiunea primită! Anunț de ultim moment: „Îi ajutăm cu orice!” 14:56 Dan Şucu, mesaj pentru fanii Rapidului, după ce ultraşii au ajuns în arest: „Au început campaniile de dezinformare” 14:24 Cristiano Bergodi, reacție fermă înainte de Universitatea Craiova – Rapid: „Ne-a prăbușit!” Ce a spus despre Dan Șucu 14:03 Surpriză de proporții! Max Verstappen ar fi favorit să-i ia locul lui Lewis Hamilton la Mercedes 13:25 Italienii dau de pământ cu George Puşcaş după ultimele evoluţii ale atacantului lui Bari: „Până acum a fost dezamăgitor” Vezi toate știrile
Vestea teribilă primită la azil de Irinel Columbeanu!
Diverse • 27 mart., 11:36
FOTO
Vestea teribilă primită la azil de Irinel Columbeanu! Lovitură imensă pentru fostul afacerist, după ce Gigi Becali l-a refuzat
Liga 1 • 26 mart., 20:57
Siyabonga Ngezana, acuzat de minciună după ce a spus că şi-a pierdut paşaportul: „Nu cred în varianta lui! E bizar!”
Patru transferuri cerute la FCSB
Liga 1 • 26 mart., 18:09
Patru transferuri cerute la FCSB! Avertisment pentru Gigi Becali: „Se poate suci de la o zi la alta!”
Sebastian Colţescu riscă să fie exclus din arbitraj după ce numele lui apare în stenogramele discuţiilor dintre Niculae şi Bocciu!
Liga 1 • 26 mart., 14:00
Doliu în România! A murit George Nicolescu, artistul care a compus imnul echipei lui Gigi Becali!
Extra • 26 mart., 12:12