Kenny Dalglish s-a internat la spital pe 8 aprilie pentru a trata o infecție cu antibiotic. Conform procedurii, acesta a fost testat de Covid-19, deși nu avea nicio simptomă. Surprinzător, testul a ieșit pozitiv, acesta fiind considerat un pacient asimptomatic.
Înainte de a se interna în spital, Kenny Dalglish s-a autoizolat, respectând sfaturile autorităților.
Cine este Kenny Dalglish, legendarul antrenor al lui Liverpool
În vârstă de 69 de ani, fostul atacant este ultimul manager care a câştigat titlul cu Liverpool, în stagiunea 1989-1990, a cincea pe banca celor de pe Anfield.
Ca jucător, și-a adjudecat patru titluri cu Celtic, dar a strălucit în tricoul cormoranilor. Și-a trecut în cont trei Ligi ale Campionilor și nu mai puțin de 6 titluri în Anglia.
Ca manager, acesta are în palmares trei campionate cu Liverpool, dar și unul spectaculos cu Blackburn Rovers (1994-1995).
- Kenny Dalglish are coronavirus
- Acesta are 69 de ani
- Este ultimul antrenor care a câștigat titlul cu Liverpool
- Inter - Betis se va disputa sâmbătă, de la ora 20:30, live în AntenaPLAY
- Europe Smash - Sweden 2026 e live în AntenaPLAY în perioada 8-18 august
- Adevărul despre „problemele cardiace” ale lui Jovo Lukic. A picat transferul: „Definitiv”
- Mutarea anunţată oficial de Interul lui Cristi Chivu
- Lisav Eissat, cuvinte mari despre România în presa din Israel: „Mi se întinde covorul roșu peste tot pe unde merg”
- Susţinător surpriză pentru Baiaram. Victor Pițurcă: „Este preferatul meu”. Ce-i recomandă fostul selecţioner
- Inter – Betis LIVE VIDEO (20:30, AntenaPLAY). Ultimul test al echipei lui Cristi Chivu înainte de startul sezonului
































