Keșeru, aflat deja într-o formă foarte bună după golul marcat împotriva lui Tottenham și Jose Mourinho în Europa League, a reușit o dublă de senzație. El a marcat în minutele 45 și 78, iar celălalt gol al formației sale a fost înscris de Tchibota în minutul 65. Acesta a fost și scorul final, Ludogoreț impunându-se fără drept de apel.
În ciuda evoluțiilor bune, Claudiu Keșeru nu a fost convocat la națională pentru cele trei meciuri ale ”tricolorilor” din luna noiembrie.
Cosmin Moți a fost și el integralist în echipă. Formația celor doi români este lider în clasamentul din Bulgaria, cu 26 de puncte după 12 etape disputate.
Claudiu Keşeru i-a dat emoţii lui Jose Mourinho
Claudiu Keşeru a marcat în meciul dintre Ludogorets şi Tottenham, din grupa J a Europa League. Atacantul român a înscris în minutul 50 al disputei din Bulgaria.
Veteranul de 33 de ani a avut un spirit de anticipaţie ieşit din comun. A profitat de o execuţie ratată a unui coechipier şi a şutat, din voleu, fără şansă pentru Joe Hart.
Keşeru a punctat într-un moment în care Spurs conducea cu 2-0. Harry Kane şi Lucas Moura au colaborat la cele două reuşite ale englezilor.
- Cludiu Keșeru, două goluri pentru Ludogoreț
- El nu a fost convocat la națională
- Anglia - RD Congo e miercuri, de la ora 19:00, în direct pe Antena 1 şi live în AntenaPLAY
- Belgia - Senegal e miercuri, de la ora 23:00, în direct pe Antena 1 şi live în AntenaPLAY
- Mbappe, replică fabuloasă după calificarea în optimile Mondialului. Ce a spus de meciul cu Paraguay
- „Aveți o stea norocoasă care veghează?” Răspunsul cutremurător al lui Deschamps, după moartea mamei lui
- Mexic – Ecuador, LIVE VIDEO, 04:00 (Antena 1 şi AntenaPLAY). Gazdele luptă pentru calificarea în optimi la Mondial. Echipele
- Ce va face NASA dacă SUA câștigă Cupa Mondială? Anunțul a surprins pe toată lumea
- Tottenham tocmai a făcut cel mai scump transfer din istoria sa: 98 de milioane pentru un jucător out de la Mondial
































