Închide meniul

Kylian Mbappe, “dublă” de senzaţie în Cupa Franţei! “Parcă a fost Ronaldo Nazario reîncarnat”. PSG s-a calificat în finală la loviturile de departajare

Antena Sport Publicat: 13 mai 2021, 9:30 / Actualizat: 21 aprilie 2023, 19:28

Comentarii
Kylian Mbappe, dublă de senzaţie în Cupa Franţei! Parcă a fost Ronaldo Nazario reîncarnat. PSG s-a calificat în finală la loviturile de departajare

Kylian Mbappe, autorul a două goluri de excepţie în semifinalele Cupei Franţei în meciul dintre Montpellier şi PSG

Kylian Mbappe a reușit o “dublă” de senzaţie în Cupa Franţei! Paris Saint-Germain s-a calificat în finala Cupei Frantei, dupa ce a eliminat-o pe Montpellier, la loviturile de departajare. Kylian Mbappe a marcat două goluri în timpul regulamentar şi a fost notat cu 9,7! Una dintre reuşite a adus aminte de brazilianul Ronaldo.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Kylian Mbappe a reușit o “dublă” de senzaţie în Cupa Franţei!

Montpellier şi PSG au terminat la egalitate, 2-2. Oaspeţii au condus de fiecare dată cu golurile lui Kylian Mbappe (10 şi 50). Gazdele au egalat prin Laborde (45) şi Delort (83).

La loviturile departajare, Sambia a ratat a 6-a execuţie a lui Montpellier. Imediat, Moise Kean a înscris golul calificării în finală, unde PSG o va înfrunta, pe 19 mai, pe învingătoarea dintre Rumilly Vallieres (Liga a 4-a) şi AS Monaco.

Pentru Mbappe, a fost primul meci după accidentarea suferită luna trecută în turul semifinalelor Champions League, contra lui Manchester City. El a fost înlocuit în minutul 82 cu Moise Kean. Sofa Score i-a acordat aproape nota maximă: 9,7!

“Parcă a fost Ronaldo Nazario reîncarnat”, au tittrat spaniolii de la AS, uimiţi de golurile lui Mbappe.

Reclamă
Reclamă

În minutul 10, acesta a pătruns în mare viteză şi a şutat năprasnic, sub transversală, cu piciorul stâng. Imediat după pauză, Mbappe şi-a ameţit doi adversari în careu şi a finalizat superb cu piciorul drept, la colţul lung.

INTRA AICI CA SA VEZI GOLURILE LUI MBAPPE

Kylian Mbappe, declaraţii arogante faţă de Lille

Mbappe a ieşit în evidenţă şi cu declaraţiile arogante. El s-a referit la lupta la titlu din Ligue 1, unde PSG este la 3 puncte în spatele lui Lille, cu 2 etape rămase de jucat.

Reclamă

“Dacă pierdem campionat, va fi pentru că l-am pierdut noi, nu pentru că l-au câştigat ei”, a spus Mbappe, citat de L’Equipe.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Se va impune Louis Munteanu la Valencia, dacă transferul se va realiza?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
19:19
Un jucător cu peste 150 de meciuri în Liga Portugal a semnat în Liga 1! Anunțul oficial
18:57
Hacken – CFR Cluj LIVE TEXT (20:00). Elevii lui Dan Petrescu luptă pentru calificarea în Conference League. Echipele
18:43
Cum ar putea arăta primul 11 al FCSB-ului cu Aberdeen, după ce Radunovic, Ngezana şi Alhassan nu au primit viză!
18:40
Adrian Mutu, verdict despre transferul lui Răzvan Marin la AEK Atena: “S-a terminat un ciclu”
18:33
VIDEOKuai Man i-a lăudat pe românii Bernadette Szocs şi Eduard Ionescu! Ce a spus liderul mondial, Lin Shidong!
18:00
VideoPunct de senzaţie reuşit de Bernadette Szocs şi Eduard Ionescu împotriva principalilor favoriţi, Man şi Shidong!
1 Ce jucător dispare de pe lista FCSB-ului pentru a-i face loc lui Mamadou Thiam. Anunţul lui Gigi Becali 2 Anunțul momentului pentru Dinamo! Răzvan Burleanu a dat vestea: “N-ați avut o poziție oficială” 3 Gigi Becali a confirmat transferul lui Mamadou Thiam la FCSB: “L-am luat”. Câţi bani a plătit în schimbul lui 4 Adrian Mititelu a “tunat” după depunctarea de 94 de puncte a lui FCU Craiova: “Ei sunt terminați” 5 Răzvan Burleanu, prima reacţie după scandalul de la tragerea la sorţi din Cupă: “Vina a fost recunoscută” 6 Florin Prunea, discurs dur după ce Mamadou Thiam a semnat cu FCSB: “Nu e în regulă! Vor sufla şi în iaurt”
Citește și