Mirco Robu a fost premiat de marele Gianluigi Buffon | Captură AntenaSport
Mirco Robu l-a impresionat deja pe marele Buffon şi nu se lasă până nu ajunge titular la Manchester City. Noul Niţă al portarilor vine din România şi e pus pe fapte mari!
La 12 ani, lui Mirco Robu i-a cântat deja imnul şi s-a întors cu medalii de la turneul lui Gigi Buffon. Legenda lui Juventus i-a semnat şi pe diplomă lui Mirco.
Mirco Robu a fost premiat de marele Gianluigi Buffon
“Am câştigat premiul pentru cel mai bun portar la catergoria de vârstă 2013. Am primit un mesaj de la Buffon, pentru că el fusese invitat şi nu a putut să fie acolo“, a spus Mirco Robu.
Echipa lui Mirco Robu e mai bună din ţară, la grupa 2013. Şi s-a bătut de la egal la egal cu echipe ca Juventus, Milan, Benfica şi Sporting. “Să mergi la turnee afară şi să ajungi prin finale, să le mai şi câştigi, spune multe despre copii“, a spus Constantin George Maria, antrenorul de la Şcoala de portari “George Maria”.
“Vreau să mă fac portar la City, în Anglia. Ederson este portarul preferat pentru că este foarte curajos. Eu ţin cu Universitatea Craiova“, a mai spus Mirco Robu.
De la cinci ani a început povestea de dragostea a lui Mirco cu fotbalul. Şi la şcoală, el e printre primii. “Materia mea preferată e matematica“, a mai spus Mirco Robu.
- Gică Hagi, alături de Ianis la prezentarea oficială? „Regele”, surprins de o legendă a Turciei
- Câte etape a fost suspendat Aly Abeid, după ce l-a lovit în față pe Adrian Șut, în CFR Cluj – FCSB 2-2
- „Vine retrogradarea” – Fanii lui Manchester United, comentarii virale după noul transfer făcut de „diavoli”
- Lovitură pentru Costin Curelea! Un jucător a părăsit lotul naționalei U21
- Veste cruntă pentru un fotbalist de la Dinamo! Zeljko Kopic l-a anunțat să-și caute echipă