„A fost ultima dată!” Carlo Ancelotti a răbufnit și a amenințat cu neprezentarea lui Real Madrid la meciurile de campionat

Viviana Moraru Publicat: 16 martie 2025, 10:15

Comentarii
A fost ultima dată!” Carlo Ancelotti a răbufnit și a amenințat cu neprezentarea lui Real Madrid la meciurile de campionat

Carlo Ancelotti, pe bancă la un meci al lui Real Madrid/ Profimedia

Carlo Ancelotti a răbufnit și a amenințat cu neprezentarea lui Real Madrid la meciurile de campionat. Managerul italian a fost extrem de nemulțumit de programul încărcat al echipei sale.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Real Madrid a învins-o cu 2-1 pe Villarreal, în deplasare, Kylian Mbappe reușind o „dublă”.

Carlo Ancelotti a răbufnit și a amenințat cu neprezentarea lui Real Madrid

Real Madrid a disputat meciul cu Villarreal la doar trei zile după ce a eliminat-o pe Atletico Madrid, la loviturile de departajare, din optimile Champions League.

La finalul meciului cu Villarreal, Carlo Ancelotti a avut o reacție categorică și a transmis că Real Madrid nu se va mai prezenta la meciurile de campionat, dacă partidele vor fi programate atât de devreme, după un meci de Champions League.

„A fost ultima dată când am jucat cu mai puțin de 72 de ore de odihnă. Nu ne vom mai prezenta și nu vom mai juca dacă se va mai întâmpla așa ceva.

Reclamă
Reclamă

Am cerut LaLiga de două ori să schimbe programul, dar nu s-a întâmplat nimic. Aceasta a fost ultima dată!”, a declarat Carlo Ancelotti, la conferința de presă, de după Villarreal – Real Madrid 1-2.

Kylian Mbappe, „dublă” în victoria cu Villarreal

Kylian Mbappe a reușit o dublă pentru Real Madrid în meciul câștigat în deplasare de echipa sa, cu scorul de 2-1, în fața formației Villarreal, sâmbătă seara, în cadrul etapei a 28-a a campionatului de fotbal al Spaniei.

Mbappe a marcat ambele goluri în prima repriză a jocului (17, 23), ajungând la un total de 31 de goluri înscrise de la debutul acestui sezon în tricoul clubului madrilen, în toate competițiile. Pentru Villarreal a marcat Juan Foyth (8).

Reclamă

Grație acestei victorii, prima din 2017 pe Estadio de la Ceramica, Real Madrid a acumulat 60 de puncte și a urcat provizoriu pe primul loc al clasamentului, înaintea derby-ului etapei, Atletico Madrid – FC Barcelona, programat duminică seara.

Într-o altă partidă disputată sâmbătă, Celta Vigo s-a impus cu scorul de 1-0 pe terenul formației Valladolid, printr-un gol marcat de Marcos Alonso, care a transformat un penalty în finalul reprizei secunde (83).

Celta Vigo se află pe poziția a opta în La Liga, la doar două puncte de locul al șaselea, ocupat de Betis Sevilla, ultimul care asigură participarea la cupele europene în sezonul viitor.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

S-au stabilit semifinalistele din Champions League. Care va fi finala?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:45 17 apr.

Bogdan Andone a răbufnit după eşecul cu CFR Cluj: “Nu ne mai prezentăm la joc”

23:22 17 apr.

EXCLUSIVVictor Piţurcă crede că Ianis va avea viaţă grea cu Gică Hagi selecţioner: “Vai de capul meu”

23:09 17 apr.

VIDEOValentin Mihăilă, pasă de geniu în Fenerbahce – Rizespor 2-2. Echipa românului a egalat în minutul 90+8

23:00 17 apr.

Inter – Cagliari 3-0. Victorie fără emoții pentru Chivu, Inter e la 12 puncte peste Napoli

23:00 17 apr.

Iuliu Mureşan, declaraţie incredibilă înainte de meciul direct cu U Cluj: “Îi văd campioni”

22:56 17 apr.

Reacția lui Pancu atunci când a fost întrebat de plecarea la Rapid

1 Nici nu a venit bine că riscă să plece. Ce se întâmplă cu Puşcaş? Andrei Nicolescu: “Va trebui să luăm o decizie” 2 Adevărul despre demiterea lui Cristiano Bergodi. Dezvăluirea lui Cristi Săpunaru: “Să iasă și să spună” 3 Anunț neașteptat în Spania. Ce decizie a luat Vinicius Jr cu noul contract la Real 4 “Coteț de găini”. Patronul lui AEK Atena a răbufnit după duelul 100% românesc dintre Rațiu și Răzvan Marin 5 Prima plecare de la FRF şi echipa naţională a fost anunţată. “Sunt liber de contract” 6 EXCLUSIVDieta cu care Piţurcă se menține într-o formă remarcabilă la 70 de ani! “Poate beau și un pahar de vin”
Citește și