Închide meniul

“Asta va fi următoarea lui echipă!” Spaniolii, anunţ de ultim moment despre viitorul lui Andrei Raţiu

Publicat: 21 martie 2025, 21:45

Asta va fi următoarea lui echipă! Spaniolii, anunţ de ultim moment despre viitorul lui Andrei Raţiu

Andrei Raţiu, în timpul unui meci la Rayo Vallecano/ Profimedia

Spaniolii au făcut un anunţ de ultim moment despre viitorul lui Andrei Raţiu. Aceştia au dezvăluit care va fi următoarea echipă a internaţionalului român.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Andrei Raţiu este anunţat titular în meciul de debut al României, din preliminariile World Cup 2026. Naţionala se va duela azi cu Bosnia, de la ora 21:45, în direct pe Antena 1 şi live în AntenaPLAY.

Spaniolii, anunţ despre viitorul lui Andrei Raţiu

În ziua meciului cu Bosnia, în presa din Spania a fost dezvăluit numele următoarei echipe a lui Andrei Raţiu. După ce s-a zvonit că Barcelona, AS Roma sau Tottenham sunt pe urmele internaţionalului român, acesta s-ar putea întoarce la fosta lui echipă.

Concret, Villarreal se află în pole-position pentru a obţine semnătura lui Andrei Raţiu. Spaniolii notează că oficialii “Submarinului galben” au un avantaj, în ceea ce priveşte transferul fundaşului naţionalei.

“Andrei Rațiu îi spune adio lui Rayo Vallecano. Aceasta va fi noua sa echipă”, au titrat spaniolii despre fundaşul român, notează fichajes.net.

Reclamă
Reclamă

Villarreal deţine 50% dintr-un viitor transfer al lui Andrei Raţiu. Formaţia din La Liga e dispusă să plătească suma de 12,5 milioane de euro în schimbul internaţionalului român, sumă ce reprezintă jumătate din clauza stabilită de Rayo Vallecano.

Andrei Raţiu a plecat de la Villarreal, echipă la care a crescut, în vara lui 2021. La momentul respectiv a fost transferat de Huesca, iar două sezoane mai târziu, Rayo Vallecano a plătit jumătate de milion de euro în schimbul semnăturii sale.

Andrei Raţiu, inclus în echipa etapei din La Liga

Andrei Rațiu joacă la cel mai înalt nivel în Laliga. Nu i-a dezamăgit pe fanii lui Rayo Vallecano nici în meciul cu Real Sociedad, scor 2-2. A pasat decisiv pentru golul de 1-1, iar cei de Sofascore și Marca nu au rămas indiferenţi. Astfel, Raţiu a ajuns la a treia pasă decisivă în 27 de meciuri în acest sezon. Are şi două goluri marcate pentru cei de la Rayo Vallecano.

Reclamă

Mai mult, cei de la Who Scored l-au inclus pe fundaşul dreapta în echipa etapei cu numărul 28 din La Liga. Raţiu se află într-o companie selectă, alături de Kylian Mbappe sau Lamine Yamal. 8,10 a fost nota primită de român, mai mare ca Martin Zubimendi (7,48), Jose Gaya (7,58), Isco (7,95) și Yeray Alvarez (8,06).

Fundaşul dreapta al echipei naţionale a avut cifre foarte bune. A atins balonul de 88 de ori, a reușit 44 dintre cele 51 de pase încercate (86%). A reuşit să câștige 10 dintre cele 16 dueluri avute. A avut 3 intercepții, 4 tackling-uri, două pase-cheie, 3 driblinguri.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

În ce competiție europeană se va califica FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
17:23

Gabriela Ruse, în turul al doilea al probei de dublu de la Wimbledon!

17:10

VideoAntenaSport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 2 iulie

17:00

“Adrian Mititelu m-a avertizat!” Laszlo Dioszegi anunță „revoluția” la Sepsi: “Voi tăia în carne vie!”

16:58

“Sunt un pariu câştigător”. Dennis Politic nu se teme de criticile lui Gigi Becali. Mesaj ferm înaintea debutului la FCSB

16:48

Adrian Mititelu, la un pas să-l vândă pe Vladislav Blănuţă: “Salariu de 4-5 ori mai mare”. Ce se întâmplă cu Juan Bauza

16:39

Un jucător de la FCSB îşi forţează plecarea de la echipă. Motivul pentru care este nemulţumit

1 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 2 FotoDinamo și-a prezentat echipamentul pentru sezonul viitor! Imagini cu noul tricou al „câinilor” 3 “Să-şi ia adio de la fotbal”. Gigi Becali, mesaj dur după accidentarea lui Darius Olaru. Ce i-a transmis căpitanului de la FCSB 4 FCSB – Utrecht 3-1! Campioana, doar victorii în cantonamentul din Olanda! Politic, primul gol pentru roș-albaștri 5 “Nu am văzut atâta nesimțire” Laszlo Dioszegi atac uluitor la adresa lui Roland Niczuly! Portarul, trimis la Liga 3 6 Mihai Leu a murit! Fostul campion mondial avea 56 de ani
Citește și