Închide meniul

Barcelona a învins-o la limită pe Mallorca şi e tot mai aproape de titlu! Dani Olmo a marcat

Publicat: 23 aprilie 2025, 0:40

Comentarii
Barcelona a învins-o la limită pe Mallorca şi e tot mai aproape de titlu! Dani Olmo a marcat

Dani Olmo, după ce a înscris singurul gol al meciului Barcelona - Mallorca / Profimedia Images

Echipa spaniolă FC Barcelona a dispus marţi seara, pe teren propriu, scor 1-0, de gruparea Mallorca, în etapa a 33-a din La Liga.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Catalanii s-au aflat în permanenţă la conducerea jocului, având o posesie covârşitoare şi trimiţând peste 20 de şuturi la poarta lui Leo Roman. Unicul gol al partidei a venit în startul părţii secunde, minutul 46, când Eric Garcia a pasat şi Dani Olmo a înscris.

Barcelona – Mallorca 1-0

Acesta a fost şi scorul final, 1-0 pentru Barcelona, care conduce în clasament cu 76 de puncte, urmată de Real Madrid, care are 69 de puncte şi un meci în minus. Mallorca este a şaptea, cu 44 de puncte.

Pentru Barcelona urmează finala de vis cu Real Madrid din Cupa Regelui. Meciul va avea loc sâmbătă, de la ora 23:00 (n.r: ora României) şi va fi în format LIVE TEXT pe AS.ro. Barcelona a întâlnit-o pe Real Madrid şi în finala Supercupei Spaniei, învingând-o cu 5-2.

După finala contra marii rivale din Cupa Regelui, Barcelona va juca miercurea cealaltă manşa tur a semifinalelor Ligii Campionilor, împotriva lui Inter Milano.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:19
FotoCum arată gazonul înaintea meciului U Cluj – FCSB! Imagini de pe Cluj Arena
15:01
Cum l-a convins Mihai Stoica pe Becali să renunţe la protestul extrem, care i-ar fi adus depunctarea FCSB-ului!
14:37
Marius Şumudică, pus la zid de antrenorul pe care l-a atacat în acest sezon: “Se descalifică. E grav”
14:18
Răzvan Lucescu, propus la Genoa! Clubul lui Dan Şucu a rămas fără director sportiv şi fără antrenor în 24 de ore
13:40
Ce făcea Constantin Budescu în timp ce echipa lui, CS Tunari, era învinsă în Liga a 2-a
13:38
Sorana Cîrstea s-a răzgândit după parcursul foarte bun din acest an: “Voi juca şi în 2026”
1 Marea companie din România a fost cumpărată de miliardarul ucrainean Rinat Ahmetov 2 VIDEODennis Man, gol şi assist pentru PSV. O nouă evoluţie de senzaţie 3 A valorat 1 milion de euro la FCSB, acum are salariu de 75 de milioane de lei vechi: “Asta-i România!” 4 Reacţia lui PSV, după ce Dennis Man a făcut un nou meci de senzaţie în Eredivisie 5 “Semnăm zilele acestea!” Meme Stoica anunţă un nou director sportiv la FCSB 6 Antrenorul lui CFR, dărâmat şi el la ultimul lui meci pe banca ardelenilor! Ce a spus după ce Munteanu a plâns
Citește și