Închide meniul

Barcelona l-a refuzat pe Neymar: “Cel mai bun loc pentru el e la Santos”

Publicat: 6 martie 2025, 15:51

Barcelona l-a refuzat pe Neymar: Cel mai bun loc pentru el e la Santos

Neymar, la o conferinţă de presă - Profimedia Images

Directorul sportiv al Barcelonei, Deco, a fost întrebat despre o posibilă revenire la catalani a lui Neymar, în această vară, care se va afla la final de contract cu Santos. El a dat un răspuns care ar putea să nu pună capăt zvonurilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Barcelona l-a refuzat pe Neymar

„Nu este o chestiune de bani. În primul rând, cred că Neymar trebuie să încerce să fie din nou fericit, să se bucure de fotbal. Şi nu mă pot gândi la un loc mai bun pentru el în acest moment decât Brazilia. Santos. Clubul său”, a început el, înainte de a adăuga o frază care cu siguranţă va alimenta speculaţiile: ”Ney este un jucător important. Cred că dacă într-o zi ar apărea o astfel de situaţie, ar fi bine pentru el şi bine pentru noi”.

„Uneori, aceste poveşti nu se repetă. Ele se pot repeta, nu se ştie niciodată… Dar nu cred că este momentul ca Barcelona să se gândească la Neymar, sau ca Neymar să se gândească la asta”, a declarat Deco.

Jucătorul de 33 de ani a îmbrăcat tricoul Barcelonei între 2013 şi 2017, plecând în Ligue 1, după ce PSG a activat clauza de reziliere de 222 de milioane de euro.

După despărţirea de Al-Hilal, Neymar s-a întors la Santos, unde va evolua până la finalul stagiunii. Cotat acum la 15 milioane de euro, jucătorul cu 362 de goluri şi 223 de pase decisive pentru echipele de club forţează un transfer de lux, care să îl propulseze la cel mai înalt nivel.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va lua Cristi Chivu titlul cu Inter în sezonul 2025-2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
16:42

LIVE SCOREAryna Sabalenka – Coco Gauff se joacă ACUM, în marea finală de la Roland Garros

16:41

Andrei Prepeliță, prezentat oficial de Unirea Slobozia: “Bine ai venit!”

16:27

Dan Şucu îl aduce la Rapid pe fostul şef al lui Cristi Chivu de la Parma. Cine va fi noul director sportiv din Giuleşti

16:27

Fanii Stelei l-au premiat pe Florin Talpan, dar au comis o gafă. Ce scrie pe trofeul primit de juristul “militarilor”

16:25

FotoZidul galben a “ocupat” centrul Vienei! Imagini de senzaţie cu fanii noştri înainte de Austria – România!

16:23

Victor Pițurcă a analizat numirea lui Costel Gâlcă pe banca Rapidului! Mesajul fostului selecționer

1 Florin Niţă, marea lovitură încercată de Dinamo pe piaţa transferurilor 2 Louis Munteanu a părăsit cantonamentul României, chiar înaintea meciului cu Austria! Anunţul FRF 3 OFICIAL | Karlo Muhar a fost prezentat de CFR Cluj. Mijlocaşul croat a revenit în Gruia 4 Austria – România LIVE VIDEO (21:45, Antena 1 şi AntenaPLAY). Cum arată primul 11 după accidentarea lui Mihăilă 5 CFR Cluj dă o nouă lovitură! Un fundaş croat va semna cu formaţia din Gruia 6 Radu Drăguşin ar putea ajunge la Inter, sub comanda lui Cristi Chivu
Citește și