Ce a putut să îi spună Gavi lui Vinicius Junior, în timp ce Barcelona o umilea pe Real Madrid, pe Santiago Bernabeu

Dan Roșu Publicat: 27 octombrie 2024, 9:19

Comentarii
Ce a putut să îi spună Gavi lui Vinicius Junior, în timp ce Barcelona o umilea pe Real Madrid, pe Santiago Bernabeu

Gavi şi Vinicius Junior, în Real Madrid - Barcelona 0-4 - Profimedia Images

Gavi a ţinut să-l provoace pe Vinicius Junior, în timpul meciului Real Madrid – Barcelona 0-4, în care galacticii au fost umiliţi o repriză, chiar pe Santiago Bernabeu. Gavi a prins ultimele cinci minute pe teren, dar a avut timp să îşi ironizeze rivalii.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gavi a comis un fault mai dur asupra lui Vinicius Junior, primind şi un cartonaş galben. Brazilianul, vizibil iritat de situaţia de pe tabelă, i-a reproşat arbitrului intrarea internaţionalului spaniol.

Ce a putut să îi spună Gavi lui Vinicius Junior

Jucătorul de 20 de ani nu a mai stat pe gânduri şi i-a adus aminte favoritului la câştigarea Balonului de Aur cât este scorul pe tabelă. “4-0! 4-0!”, a strigat în mai multe rânduri Gavi, care i-a arătat şi patru degete adversarului său, susţine marca.com.

Vinicius, care avea deja un cartonaş galben, nu a avut nicio reacţie şi astfel cei doi nu au ajuns la un conflict fizic, chiar dacă s-au aflat faţă în faţă pentru câteva momente.

Lamine Yamal i-a ironizat pe jucătorii lui Real Madrid

Pe de altă parte, Lamine Yamal i-a ironizat pe jucătorii lui Real Madrid, după ce Barcelona şi-a umilit rivala pe Santiago Bernabeu. Catalanii s-au impus cu 4-0, iar al treilea gol a fost marcat de campionul mondial, cu piciorul drept.

Reclamă
Reclamă

Meciul a fost unul special pentru Lamine Yamal. Puştiul minune al Barcelonei l-a depăşit pe Ansu Fati şi a devenit cel mai tânăr marcator din istoria El Clasico, la 17 ani şi 105 zile. La final, el a avut un mesaj pentru rivali.

„Poate că jucătorii lui Real Madrid nu au ştiut că am şi piciorul drept. Ar trebui să îl folosesc la nevoie, cum a fost cazul în această seară. Credem că suntem cea mai bună echipă din lume şi insistăm cu acest lucru.

Vreau să spun „Visca el Barca”. Hai să câştigăm La Liga, la asta ne gândim acum”, a spus Yamal, cel care a şi postat pe reţelele de socializare încă un mesaj: „Misiune dusă la sfârşit”.

Reclamă

 

Înapoi la Homepage
Reclamă

S-au stabilit semifinalistele din Champions League. Care va fi finala?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:30

„Niciodată nu m-am confruntat cu așa ceva”. Dorinel Munteanu, uluit de situația de la Hermannstadt. Haos total la echipă

18:09

Conflictul de la Rapid e departe de a fi stins! Alex Dobre i-a cerut impresarului să îi caute echipă

17:52

Jurgen Klopp a refuzat-o pe Real Madrid și și-a ales următoarea echipă. Surpriză de proporții

17:34

Doliu în fotbalul românesc. Şeful AMFB, Marian Lumînare, a decedat! FRF: “O figură marcantă”

17:32

Sorana Cîrstea s-a retras din semifinalele de la Rouen. Românca s-a accidentat

17:21

Dan Șucu și-a trimis scouterii la un meci de play-off. Ce jucător i-a atras atenția și vrea să-l transfere

1 Nici nu a venit bine că riscă să plece. Ce se întâmplă cu Puşcaş? Andrei Nicolescu: “Va trebui să luăm o decizie” 2 Adevărul despre demiterea lui Cristiano Bergodi. Dezvăluirea lui Cristi Săpunaru: “Să iasă și să spună” 3 E gata! Primul jucător care își anunță plecarea de la Barcelona: „Știu că e finalul” 4 Anunț neașteptat în Spania. Ce decizie a luat Vinicius Jr cu noul contract la Real 5 Anunț șoc făcut de ITIA. O fostă campioană de la Wimbledon riscă 4 ani de suspendare 6 “Sunt prea obosit să înțeleg”. Chivu a izbucnit în râs când a auzit ce întrebare a primit după Inter – Cagliari
Citește și