Închide meniul

Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentului

Publicat: 16 aprilie 2025, 19:51

Comentarii
Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentului

Jurgen Klopp / Profimedia Images

Jurgen Klopp ar accepta să îl înlocuiască pe Carlo Ancelotti pe banca tehnică a lui Real Madrid, a anunţat jurnalistul italian Fabrizio Romano, specializat în transferuri.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În ultima vreme s-a discutat foarte mult despre plecarea lui Carlo Ancelotti de la Real Madrid. “Don Carlo” mai are contract cu Real Madrid până la finalul sezonului următor, dar presa spaniolă a scris că preşedintele clubului, Florentino Perez, doreşte să se despartă de tehnicianul italian.

Fabrizio Romano a anunţat că Jurgen Klopp ar accepta o ofertă de la Real Madrid sau de la naţionala Braziliei

Presa spaniolă scria că Jurgen Klopp şi Xabi Alonso sunt variantele pe care Florentino Perez le studiază pentru înlocuirea lui Ancelotti.

BREAKING: Surse apropiate lui Jurgen Klopp spun că se simte UZAT de rolul lui la Red Bull…

…şi ar pleca doar dacă îl cheamă 2 echipe: REAL MADRID SAU BRAZILIA, relatează UOL”, a anunţat Fabrizio Romano pe contul lui de Facebook.

Reclamă
Reclamă

Carlo Ancelotti, răspuns categoric despre plecarea de la Real Madrid: „Este destul de clar”

Carlo Ancelotti a refuzat să vorbească în acest moment despre viitorul lui pe banca lui Real Madrid. Antrenorul italian a precizat însă că va avea o discuţie la finalul sezonului cu cei care conduc clubul.

Chiar dacă înţelegerea cu Ancelotti durează până în vara lui 2026, Florentino Perez i-ar putea rezilia contractul italianului în cazul în care sezonul va fi unul ratat pentru Real Madrid. În turul sferturilor Ligii Campionilor, Real Madrid a fost umilită de Arsenal, fiind învinsă cu 3-0 la Londra. Real, care sezonul trecut a câştigat campionatul şi a cucerit Liga Campionilor, e în pericol să nu ia niciun trofeu în acest sezon. În campionat e la 4 puncte în spatele liderului Barcelona. În finala Cupei Regelui Real Madrid se va lupta tot cu marea rivală, Barcelona, care a umilit-o în finala Supercupei Spaniei, învingând-o cu 5-2.

Reclamă

Nu ar trebui să vorbesc despre viitorul meu, deoarece contractul este destul de clar. Orice s-ar întâmpla, vom discuta la finalul sezonului. Clubul mă susţine, chiar şi în aceste momente dificile”, a declarat Carlo Ancelotti, pentru elveţienii de la RSI, citat de marca.com.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Se va califica FCSB în play-off sezonul acesta?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:28 18 ian.
VIDEORio Ave – Benfica 0-2. Echipa lui Jose Mourinho se apropie de rivale în clasament
23:27
Dennis Man, pe teren în victoria lui PSV cu Fortuna Sittard. Nota primită de român
23:10
Victor Angelescu, anunț despre transferul lui Olimpiu Moruțan la Rapid. Ultimele detalii despre lovitura iernii în Liga 1
23:06
VideoBenfica lui Jose Mourinho, beneficiara unui autogol rarisim în Liga Portugal! Execuție imparabilă
22:53
„Ești pregătit să iei titlul?” Daniel Paraschiv, mesaj ferm după ce a debutat la Rapid în meciul cu Metaloglobus
22:37
„Vine Olimpiu Moruțan?” Răspunsul clar dat de Costel Gâlcă, după ce Rapid a învins-o la limită pe Metaloglobus
1 Prima “victimă” a lui Gigi Becali după FC Argeş – FCSB 1-0: “Reziliem contractul! N-am nevoie de aşa ceva” 2 Gigi Becali le impune doi jucători în echipă lui Charalambous şi Pintilii: “Vreau să-i văd” 3 Românca Julia Sauter, în lacrimi după finalul programului de la Europene! Poziţia onorabilă pe care s-a clasat 4 Gigi Becali a vorbit la telefon cu Moruţan, pentru a-l convinge să vină la FCSB: “I-am spus ce salariu îi dau” 5 FotoAfacerea de 30 de milioane de euro pornită de Dumitru Dragomir! Totul are legătură cu Gigi Becali: “Cel mai bun” 6 Adrian Șut, titular la debutul la Al Ain. Nota primită de fostul mijlocaș de la FCSB, după meciul cu două eliminări
Citește și